Co to jest dieta genetyczna?

W obecnych czasach na rynku zdrowia popularyzują się coraz to nowe diety, których podstawowym celem okazuje się uzyskanie idealnej masy ciała. Niestety, trzeba wiedzieć, że nie każdy sposób odżywiania jest jednak odpowiedni dla wszystkich osób go stosujących. Za najkorzystniejszą dla ludzkiego organizmu dietę, specjaliści uznają dietę genetyczną, dostosowaną do genów danego pacjenta.

Badanie genetyczne a dieta

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się testy genetyczne, pozwalające na opracowanie zindywidualizowanej genodiety (diety DNA, diety genetycznej), zgodnej z dokładnym zapotrzebowaniem organizmu na poszczególne składniki pokarmowe. Wśród takich badań wymienia się test Genodiet Completo - badanie to polega na analizie genów odpowiedzialnych między innymi za metabolizm węglowodanów, tłuszczów czy witamin, za predyspozycje do otyłości, nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych czy za zdolność do eliminacji szkodliwych wolnych rodników i toksyn.

 

- Analiza genetyczna pozwala na opracowanie indywidualnego, unikalnego profilu metabolicznego pacjenta, do którego dostosowywany jest następnie jego sposób odżywiania - mówi Magdalena Sikora, specjalista portalu Zdrowegeny.pl.

 

Na podstawie wyniku testu genetycznego przygotowywany jest dla pacjenta szczegółowy raport z analizy, do raportu dołączane są także indywidualne żywieniowe wytyczne. Stosowanie takiej diety genetycznej ma na celu nie tylko uzyskanie idealnej sylwetki, ale również poprawę samopoczucia i zapewnienie pacjentowi bardzo dobrego stanu zdrowia na długie lata.

Jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie diety genetycznej?

Stosowanie genodiety niesie ze sobą wiele zalet - jedną z nich jest uzyskanie idealnej wagi. Jest to możliwe dzięki analizie genów, które odpowiadają za procesy metaboliczne węglowodanów i tłuszczów, a także sprawdzeniu, czy w naszych genach obecne są predyspozycje do otyłości. Analiza ta pozwoli na dokładne ustalenie ilości poszczególnych składników pokarmowych w diecie, aby pacjent mógł bezpiecznie i trwale schudnąć (albo przytyć).

 

Dieta genetyczna to także metoda na poprawę stanu naszego zdrowia - dzięki odżywianiu się w ten sposób zwiększa się nasza odporność, dzięki czemu obniża się ryzyko rozwoju chorób autoimmunologicznych i infekcji. Genodieta sprawi również, że unikniemy w przyszłości wielu takich poważnych schorzeń jak miażdżyca, cukrzyca typu drugiego, osteoporoza czy zawał serca.

 

Badanie Genodiet Completo (sprawdź https://zdrowegeny.pl/genodiet) na dokładnie przeanalizuje również naszą zdolność do usuwania wolnych rodników i toksyn z organizmu - prawidłowe procesy detoksykacyjne odgrywają ogromną rolę w spowalnianiu starzenia się, a także w profilaktyce między innymi chorób nowotworowych.

 

Z kolei świadomość własnych skłonności do rozwoju nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych umożliwi odpowiednio wczesne wykrycie i leczenie tych schorzeń (brak leczenia wiążę się z ryzykiem powikłań w przyszłości).

 

- Należy podkreślić, że testy genetyczne wykonuje się tylko raz w ciągu całego życia. Wynik badania Genodiet, a także opracowana na jego podstawie dieta będą więc obowiązywały już zawsze - dodaje Magdalena Sikora.

 

 

2017-08-02