Dlaczego warto biegać?

Bieganie to sport, który jak mówią jego mistrzowie, umacnia i ciało i ducha. Warto się nim zainteresować przede wszystkim ze względu na obietnicę doskonałej kondycji, pięknie wyrzeźbionej sylwetki i nienaganne zdrowie. Poznaj więcej powodów, dla których ludzie decydują się poświęcać swój czas na bieganie. Co daje bieganie?

1. Zmniejszenie masy ciała

Regularne bieganie okazuje się być najskuteczniejszym sportem aerobowym w kwestii spalania kalorii. Jak się okazuje podczas godzinnego biegu organizm spala aż 900 kalorii. Ponadto w trakcie biegania pozbywasz się z organizmu toksyn a także zbędnie zbierającej się w nim wody, co bezpośrednio prowadzi do redukcji cellulitu.

Efekty biegania mogą być w tym zakresie widoczne już po tygodniu regularnych treningów! Bieganie powoduje również przyśpieszenie metabolizmu.

 

2. Poprawia zdrowie

Regularne bieganie przyczynia się do stałego obniżenia ciśnienia tętniczego a także wspomaga pracę serca i poprawia krążenie krwi w organizmie. Dzięki bieganiu zmniejszysz lub całkowicie zapobiegniesz prawdopodobieństwu zachorowania na cukrzycę. Szczególnie istotnym dla nas, kobiet, argumentem za bieganiem jest uniknięcie osteoporozy, która dotyczy głównie płci pięknej.

Ważne jest również znaczne obniżenie złego cholesterolu. Warto zwrócić również uwagę na wpływ biegania na mózg, który dzięki aktywności fizycznej ulega ukrwieniu, a więc zwiększa się chociażby jego żywotność i możliwość zapamiętywania informacji.

 

3. Wpływa na samopoczucie

Podczas biegania organizm wydziela serotoninę i endorfiny – hormony szczęścia, które skutecznie poprawiają samopoczucie i zapobiegają depresji. Regularne treningi, wysokie stężenie hormonów szczęścia, osiąganie założonych celów, silna wola i pięknie wyrzeźbiona sylwetka sprawiają, że osoby, które trenują charakteryzują się pewnością siebie, wysoką samooceną i wiarą w siebie, co ma wpływ również na osiąganie sukcesów w innych dziedzinach życia.

Ale to nie wszystkie zalety biegania! Serotonina i endorfiny dają wspaniałe uczucie relaksu i odprężenia, a tym samym skutecznie redukują stres.

 

4. Pięknie rzeźbi sylwetkę

Bieganie jest chyba najlepszym sportem na subtelne podkreślenie mięśni. Nie zależy nam przecież na wydatnych bicepsach i muskularnych nogach, ani na wyglądzie przypominającym zawodowe kulturystki (chyba). Dzięki bieganiu twoje ciało będzie wyglądało zdrowo i seksownie, nogi staną się smukłe, brzuch płaski a ręce niezwykle subtelnie wyrzeźbione. Nie bez znaczenia jest też kwestia biusty, który pod wpływem regularnych treningów ujędrnia się.

 

5. Doskonały seks

Z jednej strony nie jest to oczywisty argument, a z drugiej jest to jasne jak niebo! Wspomniana już wysoka samoocena, a także piękna sylwetka wpływają na atrakcyjność partnera. Dobra kondycja sprawia, że nie tracimy tak łatwo sił. Bieganie ma wpływ na poprawę sfery erotycznej zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Również wspomniana powyżej poprawa krążenia wpływa na nawilżenie i uwrażliwienie pochwy – a więc lepiej odczuwalne doznania. Jeśli zaś chodzi o panów, jak wskazują badania naukowców z Uniwersytetu Harvarda, mężczyźni którzy poświęcają na bieganie co najmniej 3 godziny w tygodniu, 30% rzadziej zawodzą swoje kochanki w najgorętszych momentach.

 

 

2019-06-09