Dieta pudełkowa – co musisz o niej wiedzieć?

Czyli kompendium wiedzy o cateringu dietetycznym

Catering dietetyczny – czym jest?


Istotą diety pudełkowej jest codzienne dostarczanie pod wskazany adres zestawu indywidualnie zbilansowanych posiłków.
Na początku wybierasz plan żywieniowy, który Cię interesuje, a jest ich wiele w zależności od oferty wybranej przez Ciebie firmy. Do najczęściej spotykanych wariantów diety należą, m.in.: bezglutenowa, bez laktozy, wegetariańska, wegańska, klasyczna.


W każdym z wariantów możesz wybrać odpowiadającą Ci kaloryczność, w zależności od oczekiwanych efektów.


Zalety diety pudełkowej


Catering dietetyczny jest po pierwsze jest wygodny. Jesteś zabiegany, pracujesz przez całe dnie? To rozwiązanie jest dla Ciebie. Posiłki są przygotowywane pod okiem dietetyków, którzy dbają o to, by posiadały prawidłową zawartość składników odżywczych.


Niepodważalnym plusem jest pewność, że dania są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy, więc są smaczne. Co znacznie ułatwia wytrwanie w postanowieniu.


Dzięki możliwości wyboru kaloryczności dieta pudełkowa jest elastyczna i dopasuje się do każdego człowieka, niezależnie od naszej aktywności czy trybu życia.

 

Kolejną zaletą jest propozycja wariantów diet eliminacyjnych. To rozwiązanie m.in. dla wegetarian i wegan, a także dla osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe np. glutenu czy laktozy.


Jedyne, co musisz zrobić, by być na diecie to odbiór zmówionego zestawu spod Twoich drzwi.


Catering dietetyczny – jak to wygląda w praktyce?


Dieta pudełkowa jest bardzo komfortowa. Od Ciebie zależy ile czasu chcesz ją stosować, ile posiłków dziennie chcesz jeść i jaka  kaloryczność Ci odpowiada. Po dokonaniu wyboru typu diety i wszystkich powyższych składowych, ustalasz, godziny i miejsce odbioru Twoich zestawów.  Reszta jest już banalnie prosta – jesz.  Ponadto nie musisz stać „nad garami”, a także zmywać sterty naczyń po posiłkach. Już to czujesz? Jeśli chcesz, możesz przetestować dietę, zamawiając dzień próbny, a potem zdecydować czy wykupić pełen abonament.


Catering dietetyczny – dla kogo?


Catering dietetyczny jest popularny wśród celebrytów i pracowników korporacji w dużych miastach, ale nie tylko… Jest adresowany także do osób, które chcą schudnąć, a niekoniecznie mają czas na przygotowywanie posiłków.  Ponadto dieta pudełkowa sprawdzi się także w przypadku tych, którzy chcą zbudować masę mięśniową lub po prostu zadbać o zdrowe odżywianie.  


Koszt cateringu dietetycznego


Cena cateringów zależna jest wybranego wariantu diety, ilości posiłków dziennie, a także wybranej kaloryczności - im wyższa kaloryczność, tym więcej zapłacimy. Cena cateringu dietetycznego może się wahać od ok. 1100 zł/m-c do ponad 2000 zł/m-c. Duże znaczenie ma także firma, na którą postawimy. Zazwyczaj, jeśli zdecydujemy się na dłuższy abonament ceny są korzystniejsze.


Warto zaznaczyć, że koszt cateringu obejmuje nie tylko posiłki, ale także pracę dietetyków, kucharzy oraz dowóz dań, więc ceny za całość nie są bardzo wygórowane.


Biorąc pod uwagę powyższe jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zmienić swój styl odżywiania, a nie mają na to czasu przez natłok codziennych obowiązków.  Warto zastanowić się nad tym czy nie ułatwić sobie życia, wykupując dietę, która "sama" do nas przyjedzie.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach - PrimaFoodCatering.pl
 

 

 

2020-02-19