Szczelny remont kuchni i łazienki

Nowe technologie ułatwiają życie człowieka i udoskonalają jego najbliższe otoczenie. Elastyczna, płynna folia uszczelniająca weber.tec 822 do hydroizolacji powstała na bazie dyspersji tworzyw sztucznych. Jakie jest zastosowanie tego produktu w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych?

Zarówno stare, jak też i nowe budynki wymagają co jakiś czas generalnego remontu. Taka zmiana ma nie tylko na celu odświeżyć i poprawić efekt wizualny wnętrza domu czy mieszkania, ale przede wszystkim dostarczyć obiektowi budowlanemu bezpiecznych i przyjaznych rozwiązań.

Podczas remontu łazienki lub kuchni bardzo istotne jest pamiętanie o zabezpieczeniu pomieszczeń poprzez zastosowanie w nich trwałej oraz skutecznej hydroizolacji. To właśnie do jej wykonania odpowiednim produktem okaże się folia w płynie, bo jej zastosowanie umożliwia uniknąć wilgoci, która mogłaby się z łatwością zbierać pod płytkami i glazurą. Folia w płynie znajduje zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach wilgotnych oraz pomieszczeniach mokrych, takich jak kuchnie, prysznice, ubikacje, łazienki, natryski, toalety lub pralnie.

Czy naprawdę jest to folia w płynie? Raczej mamy w tym wypadku do czynienia z substancją na bazie żywic syntetycznych. Po całkowitym zaschnięciu produkt osiąga znaczne właściwości uszczelniające, a powstała struktura przypomina folię.

Folię w płynie można nanosić na oczyszczoną powierzchnię pędzlem, wałkiem i pacą. Zużycie produktu weber.tec 822 wynosi średnio kilogram folii na metr kwadratowy, przy wykorzystaniu tej ilości produktu do dwóch warstw, gdzie grubość suchej powłoki to minimum 0,5 mm. Szczegółowe zużycie znajduje się na kartach technicznych oraz na opakowaniu weber.tec 822. Ponadto, produkt charakteryzuje krótki czas schnięcia po aplikacji.

weber.tec 822 jest jednoskładnikową, w pełni elastyczną, płynną folią uszczelniającą na bazie żywic sztucznych. Jest przeznaczona do tworzenia skutecznych rozwiązań hydroizolacji podpłytkowych na ścianach i podłogach. Po zastosowaniu tworzy bezszwowe uszczelnienie pod okładzinami wykonanymi z płytek ceramicznych oraz płytek kamiennych Produkt w momencie zakupu jest już w pełni gotowy do zastosowania.

weber.tec 822 można z łatwością zastosować na podłożu betonowym, jastrychu cementowym, tynku cementowym oraz cementowo-wapiennym, jak też na podłożu wykonanym z cegły ceramicznej, silikatowej, na gazobetonowych oraz keramzytobetonowych bloczkach i na podłożu z gipsem. Produkt doskonale sprawdza się w systemach ogrzewania podłogowego.   

 

 

2019-12-15