Skuteczne usuwanie przebarwień

Wykorzystanie lasera do zabiegów kosmetycznych i chirurgicznych stwarza ogromne możliwości w skutecznym leczeniu przebarwień skóry oraz prawidłowym zamykaniu naczynek.

Bezpieczeństwo

Usuwanie przebarwień na twarzy, szyi lub dekolcie nie powinno być wykonywane na skórze poddanej wcześniej ekspozycji na słońce, dlatego też na 4 tygodnie przed zabiegiem należy unikać przebywania w wyjątkowo nasłonecznionych miejscach.

 

Dla osób szczególnie silnie reagujących na działanie promieni słonecznych nie zaleca się wykonywania procedury w lecie. W pierwszych dniach po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu oraz należy unikać stosowania kosmetyków na bazie alkoholu.

Skuteczne lasery

Selektywna fototermoliza oznacza selektywne działanie (ogrzewanie) na chromofor (cel). W przypadku promieniowania laserowego hemoglobina czerwonych krwinek znajdujących się w naczyniach krwionośnych jest chromoforem do usuwania naczyń krwionośnych. Konieczne jest spowodowanie uszkodzenia termicznego naczyń bez wpływu na otaczającą tkankę.

 

Aby to zrobić, stosuje się światło o określonych długościach fali i czasie trwania impulsu, które będą dobrze absorbowane przez hemoglobinę, kilkakrotnie słabsze - przez melaninę i praktycznie niewchłaniane przez inne składniki skóry. Skuteczność urządzeń do leczenia patologii zależy nie tylko od aktywności absorpcji wiązek laserowych przez te chromofory, ale także od głębokości ich występowania.

Korzyści ze stosowania lasera

Lasery znacznie rozszerzają możliwości metod stosowanych przy usuwaniu przebarwień. Technologia laserowa jest stosunkowo najbezpieczniejsza i powoduje najmniej efektów ubocznych. Możliwe jest zastosowanie laseroterapii przy leczeniu naczyń w różnej lokalizacji i o różnej średnicy.

 

Laser może być stosowany w przypadku przeciwwskazań do stosowania  leków skleroterapeutycznych. Może być też stosowany u pacjentów z trypanofobią (lęk przed zastrzykami) i oferowany tym pacjentom, którzy mieli złe doświadczenie po skleroterapii.
 

Więcej o usuwanie przebarwień w Mała Klinika Urody

 

 

2019-10-30