Zagęszczanie włosów czyli dbam i czuję się dumny

Włosy są istotnym elementem tożsamości człowieka. Odpowiednia fryzura może nie tylko poprawić nasz nastrój i podnieść samoocenę, lecz także jesteśmy lepiej postrzegani w oczach innych. Brzmi to powierzchownie, niemniej jesteśmy wyłącznie ludźmi i nie zmienimy swojej natury. W pierwszej kolejności patrzymy na aparycję. Warto więc o nią dbać tak, jak o zdrowie organizmu.

Włosy i fryzura stały się na tyle cenioną częścią ciała, że dobór właściwego fryzjera jest nie lada wyzwaniem. W tym przypadku jednak wzrost jakości nie zawsze idzie w parze ze wzrostem ilości. Choć zakładów świadczących usługi fryzjerskie jest coraz więcej, prawdziwych ekspertów w dziedzinie jest nadal mało. Również producentów środków do włosów namnożyło się w ostatnim czasie, a ich liczne produkty testujemy na zasadzie prób i błędów.
 

Źródło kompleksów


Zbyt gęste, zbyt cienkie, zbyt kręcone, zbyt proste. W dobie kultu wyglądu włosy znalazły się pod ostrzałem. Jak kiedyś wystarczała krótka fryzura u mężczyzn i długa u kobiet, tak dziś liczba kombinacji porządnie poszła w górę. Złościmy się, że inni wstają z łóżka i już mają gotowe ułożenie, z którym się na co dzień prezentują, podczas gdy my spędzamy nieraz długie godziny w łazience, by nadać naszym cienkim włosom odpowiednią formę.


Jak zagęścić włosy?


Wobec powyższego pytanie "jak zagęścić włosy" ma fundamentalne znaczenie dla generalnego samopoczucia człowieka. Zatem jak sobie pomóc? Jest mnóstwo sposobów na zwiększenie zarówno gęstości, co ogólnej wytrzymałości włosa. Jeden może okazać się skuteczny dla ciebie, drugi zaś dla kogoś innego. Tak naprawdę wszystko zależy od specyfiki włosów, a także skóry głowy.

Wyróżnia się łatwe i proste metody ulepszające, takie jak olejowanie, odpowiednia dieta, puder dodający objętości, lecz w spektrum znajdują się też bardziej drastyczne alternatywy, jak na przykład mezoterapia igłowa bądź naświetlanie lampami LED. Nie oznacza to bynajmniej, że te pierwsze są bezbolesne, a drugie mogą wywołać dyskomfort lub zaszkodzić włosom. Żadna bowiem nie odznacza się inwazyjnością czy jakąkolwiek szkodliwością. Bardziej chodzi o rozpowszechnienie oraz koszty ich stosowania.


Natura w parze z postępem


Jak pisano wyżej, zadbane włosy są w wielu sytuacjach warunkiem dobrego nastroju. Bo kto byłby zadowolony z burzy kudłów po wstaniu, z którą nic nie da się zrobić? Albo, jeżeli już udało się je opanować, opadają i za jakiekolwiek skarby nie poddają się żadnym środkom usztywniającym? Kluczem do powodzenia jest odpowiednia dieta, naturalny czynnik decydujący o jakości włosa, wyważona z rozsądnym testowaniem środków syntetycznych, które w zamyśle mają wspomóc pierwotne wyjścia, a nie je zastąpić. Musimy o tym pamiętać, żeby nie zaszkodzić naszym włosom.

 

 

2019-08-10