Wakacje przez cały rok. Brazylia

Brazylia to największe państwo Ameryki Południowej, malowniczo położone nad Oceanem Atlantyckim. Panujący tutaj klimat równikowy sprawia, że pogoda przez cały rok niemal się nie zmienia. Każdego dnia temperatura wynosi około 24 °C, dzięki czemu sezon turystyczny nigdy się nie kończy.

Brazylia to kraj kontrastów, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Z jednej strony wywodzą się stąd najlepsi piłkarze na świecie, a kult ciała jest powszechnie praktykowany. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta to styl życia wybierany przez wielu Brazylijczyków. Z drugiej strony w Brazylii wciąż można spotkać indiańskie wioski, których mieszkańcy żyją w niezmienny od setek lat sposób. Różnorodność przyrodnicza tego kraju jest naprawdę imponująca. Od piaszczystych plaż po nieprzebytą amazońską dżunglę.

 

Manaus i Amazonia


Manaus to miasto położone w samym sercu Amazonii zamieszkiwane przez ponad 2 miliony ludzi. Jest to baza wypadowa dla wszystkich osób, które planują wybrać się na wyprawę do dżungli. Jedną z najbardziej znanych budowli w Manaus jest tzw. Teatro Amazonas. Wzniesiony pod koniec XIX w. gmach pełni funkcję opery i teatru. Budynek reprezentuje styl neorenesansowy, nawiązując do architektury europejskiej. W Manaus panuje klimat monsunowy, co oznacza bardzo częste opady deszczu. Jedyne względnie suche miesiące to lipiec i sierpień.

Puszcza Amazońska nazywana jest zielonymi płucami Ziemi. Nic w tym dziwnego, ponieważ, 25% wszystkich drzew na świecie rośnie właśnie tam. Amazonia jest niezwykłym i pełnym tajemnic miejscem. W jej tropikalnych lasach spotkać można 2/3 wszystkich gatunków roślin i zwierząt występujących na świecie, a co 3 minuty odkrywany jest nowy gatunek. Dzięki temu, że poruszanie się po lesie tropikalnym nie należy do najłatwiejszych, wiele obszarów pozostaje w swoim dziewiczym stanie aż do dziś. Amazonia jest także schronieniem dla Indian, których wioski rozsiane są po całej jej powierzchni. Wielu z nich nadal żyje, poluje i ubiera się w tradycyjny sposób.

 

Amazonia to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać się do Brazylii. Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem do Brazylii, ale nadal się wahasz więcej informacji o wycieczkach dostępnych jest na stronie https://logostour.pl/kraje/brazylia.

 


Brasilia
 

Stolicą Brazylii jest Brasilia. Jest to miasto bardzo młode, ponieważ powstało dopiero w 1960r. Zaprojektowali je Lúcio Costa i Oscar Niemeyer, stawiając na odważne rozwiązania architektoniczne. Miasto powstało zupełnie od zera w zaledwie 3 lata. Najbardziej charakterystycznymi obiektami są budynki rządowe: Palácio do Itamaraty, Congresso Nacional i Palacio de Justica. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą skorzystać z atrakcji, jakie oferuje nowoczesna metropolia.<

 


Rio de Janeiro
 


Jest to trzecie co do wielkości miasto w Brazylii zamieszkiwane przez 12 milionów mieszkańców. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową zapytania atrakcje turystyczne Brazylia jednym z pierwszych wyników będzie Rio de Janeiro. Karnawał, który co roku odbywa się 4 dni przed Popielcem rozsławił Rio na cały świat. Pięciodniowa fiesta stała się synonimem dobrej zabawy. Pełen kolorów, tańca i muzyki przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. Kolejnym symbolem Rio jest górująca nad miastem statua Chrystusa Zbawiciela, 38-metrowy monument widoczny jest z każdego miejsca w mieście. Rio de Janeiro to w końcu szerokie, piaszczyste plaże, wśród których najsłynniejszą jest Copacabana. Rio to wybuchowa mieszanka, która na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

 


Foz do Iguaçu
 


Większość osób odwiedzających to miasto udaje się w te strony z jednego powodu, aby zobaczyć leżący na brazylijsko-argentyńskiej granicy wodospad Iguazú. Znajduje się on w miejscu, w którym rzeka dociera na skraj płaskowyżu, a spadająca woda tworzy niesamowity spektakl. W najwyższym punkcie woda spada z wysokości 82 metrów. Wodospad Iguazú ma 2 km długości i składa się z 275 odrębnych progów skalnych. Jest to miejsce, w którym na własne oczy można zobaczyć potęgę natury.

 


Buzios
 


Buzios to półwysep położony niedaleko Rio de Janeiro. Znajduje się na nim ponad 20 plaż zachwycających swoją egzotyczną urodą, złotym piaskiem i ciepłą wodą. Jest to miejsce wręcz stworzone dla osób szukających rozrywki i odpoczynku. Do lat 60. XX w. Buzios było niewielką osadą rybacką, ale wszystko zmieniło się za sprawą aktorki Brigitte Bardot. Po jej wizycie miejsce to zyskało światowy rozgłos i okrzyknięto je brazylijskim Saint Tropez. Wyjątkowe warunki wietrzne sprawiają, że przez większą część roku niebo nad Buzios jest bezchmurne. Jest to raj dla miłośników sportów wodnych, a w szczególności dla osób uprawiających windsurfing.

Brazylia to kraj pod wieloma względami wyjątkowy, łączący w sobie tradycję z nowoczesnością. Dzięki ogromnej różnorodności dla wielu osób będzie ona idealnym kierunkiem wakacyjnym, bez względu na porę roku. Miłośnicy dobrej zabawy, wypoczynku czy sportów wodnych będą równie usatysfakcjonowani wyjazdem do Brazylii co osoby stawiające na eksplorację i zwiedzanie.

 

 

2019-07-26