Korzystaj ze słońca i kumuluj witaminę D3!

Bez wątpienia najbardziej niezwykłą z właściwości witaminy D3 jest fakt, że ludzki organizm potrafi sam ją wytwarzać, potrzebuje do tego tylko… promieni słonecznych. Jest to wspaniałe, gdyż dzięki temu można dostarczyć sobie tej niezbędnej z wielu względów substancji bez żadnego wysiłku, bez najmniejszych wydatków, w przyjemny sposób oraz efektywnie. Za pomocą syntezy skórnej organizm może pokryć aż 90% zapotrzebowania na tę witaminę, warto więc korzystać ze słońca!

Słoneczna pogoda świetna dla zdrowia!

Kiedy za oknem panuje lato, a niebo jest bezchmurne, jest to dla większości osób pogoda wpływająca bardzo pozytywnie na samopoczucie. Jednak nie tylko w ten sposób słońce może korzystnie wpływać na organizm. Wystarczy wystawić ciało na działanie jego promieni, czy to opalając się, czy po prostu spędzając czas na świeżym powietrzu, by dobrze zadbać o swoje zdrowie. Pewnie nikogo nie trzeba będzie do tego namawiać, gdyż błogo jest wygrzewać się na słońcu, a przy tym można mieć z tego korzyści w postaci dużych ilości witaminy D3.

 

Trzeba jednak pamiętać, że do procesu syntezy skórnej, czyli wytwarzania witaminy D3 pod wpływem promieni słońca, dochodzi tylko w określonych warunkach. Rzecz jasna, jest to możliwe tylko latem, a także w określonych godzinach. Najlepiej eksponować się na słońce po godzinie 10 i nie później niż po 15, gdyż wówczas słońce jest najsilniejsze, a synteza skórna zachodzi najefektywniej. Niestety jednak, by proces ten był możliwy, potrzebna jest też idealna pogoda – niebo musi być bezchmurne. Warto więc wyczekiwać słonecznych dni i korzystać z nich jak najpełniej.

 

 

Jak się przygotować?

Niestety kumulowanie witaminy D3 nie jest takie proste jak tylko wyjście na słońce. Trzeba też odsłonić odpowiednią ilość skóry, co najmniej ręce i nogi. Poza tym nie można stosować kremów z filtrem przeciwsłonecznym, gdyż wówczas promienie UV nie będą oddziaływać na skórę w odpowiedni sposób i do syntezy skórnej może w ogóle nie dojść. By więc nie doszło do poparzeń słonecznych, trzeba nałożyć filtr po 15 minutach przebywania na słońcu.

Czytaj więcej i witaminie D3 na vitrumd3.pl

 

 

2018-02-01