Stomatolog Szczecin. Poznaj wskazania do leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe trwa zwykle przez co najmniej kilka tygodni, lecz w wielu przypadkach jest ono zalecane i konieczne. Pacjenci często obawiają się przeprowadzenia zabiegu endodontycznego, jednak obecnie jest bezbolesny oraz przynosi pozytywne efekty. Jakie są wskazania do leczenia endodontycznego, które przeprowadza stomatolog w Szczecinie?

Dentysta w Szczecinie przeprowadza zabieg leczenia kanałowego, gdy niemożliwe jest już wyleczenie powstałych ubytków za pomocą leczenia zachowawczego. Dzięki endodoncji, pacjenci dłużej zachowują swoje własne zęby i unikają konieczności noszenia protezy dentystycznej. Sprawdź, kiedy powinieneś poddać się leczeniu kanałowemu zębów u stomatologa ze Szczecina.

 

 

Stomatolog Szczecin - kiedy leczenie kanałowe jest konieczne?
 

Dentysta w Szczecinie podejmuje się leczenia endodontycznego w kilku istotnych przypadkach. Jest ono wybierane, gdy pacjent zgłasza się do gabinetu ze zgorzelą, martwicą miazgi lub jej silnym stanem zapalnym. Tak zwana kanałówka jest wybierana również, gdy ubytki próchnicowe są wyjątkowo głębokie i gdy pojawiają się zmiany okołowierzchołkowe. Ponadto wskazaniem do leczenia endodontycznego, które przeprowadza stomatolog Szczecin, są wskazania protetyczne. Jedynie stomatolog jest w stanie ocenić, jaki rodzaj leczenia powinien być zastosowany u konkretnego pacjenta, dlatego w przypadku problemów z zębami warto jak najszybciej odwiedzić gabinet dentystyczny.

 

 

Jak przebiega zabieg?
 

Leczenie kanałowe rozpoczyna się od otwarcia komory zęba. Usuwa się z niej martwą lub żywą, ale chorą miazgę, stosując przy tym znieczulenie miejscowe. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu, a zabieg odbywa się w komfortowej atmosferze. Stomatolog ze Szczecina następnie zajmuje się opracowaniem kanałów zębowych, które ma na celu usunięcie nerwu i toksyn bakterii próchniczych. Opracowane kanały są wypełniane i zamykane materiałami kompozytowymi. Ząb jest na końcu wzmacniany włóknem szklanym i odbudowywany.

 

 

Jak dbać o zęby po leczeniu?
 

Po leczeniu kanałowym ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, by nie dopuścić do ponownego rozwoju niebezpiecznych bakterii i powstania martwicy kolejnych zębów. Przede wszystkim, powinno się pamiętać o codziennym szczotkowaniu uzębienia, używaniu nitki dentystycznej oraz płynów, które pomagają usuwać z jamy ustnej szkodliwe bakterie. Ważne jest również dbanie o dietę, w szczególności o odpowiednią podaż witaminy D i wapnia, czyli związków odpowiedzialnych za zdrowie zębów.
 

 

 

2019-06-20