Co jeżeli tradycyjne środki przeciwbólowe przestają działać?

Ból potrafi pojawić się niespodziewanie, a różne jego przyczyny nie zawsze ułatwiają diagnozę. Różne są również stopnie bólu. Czasami jest to ból delikatny, który złagodzić można domowymi sposobami i szybko się o nim zapomina, a czasami ból jest na tyle uporczywy, że trudno poradzić sobie z nim nawet przy pomocy leków przeciwbólowych. Co robić, jeśli tradycyjne środki przeciwbólowe zawodzą, a ból staje się nie do zniesienia? Warto wiedzieć, co zrobić w nagłych przypadkach, aby szybko przynieść sobie ulgę.
 

Co zrobić, gdy tradycyjne leki przeciwbólowe przestają działać?

Ból potrafi być tak silny, że dosłownie zwala z nóg. Jak postąpić w takim przypadku, aby szybko przynieść sobie ulgę? Pierwszym krokiem większości ludzi, z całą pewnością jest sięgnięcie po tradycyjne leki przeciwbólowe. Zazwyczaj mają one jednak ograniczoną skuteczność i przy mocnych, uciążliwych i przede wszystkim długotrwałych bólach nie sprawdzają się najlepiej. Często też przynoszą chwilową ulgę, a później ból powraca ze zdwojoną siłą. Co zrobić w takim przypadku? Naturalnie warto zgłosić się do lekarza, bo tylko on może postawić prawidłową diagnozę. Co jednak jeśli jest to chwilowo niemożliwe i pragnie się przynieść sobie szybką ulgę w cierpieniach?

 

W takim przypadku warto sięgnąć po mocniejsze leki. Takim lekarstwem, z całą pewnością jest ketonal, który precyzyjnie działa na źródło bólu i przynosi szybką ulgę, której efekty utrzymują się przez kilka godzin. Warto więc wiedzieć, jak działa ten lek o raz o tym, czy posiada ewentualne przeciwwskazania.

Jak działa ketonal?

Wiedza o tym, jak działa dany lek, z całą pewnością jest niezbędna do tego, aby móc przynieść sobie ulgę. Ketonal działa na mocne bóle, które nie mijają po zastosowaniu lżejszych leków. Do takich bóli na pewno można zaliczyć:

  • silny ból zęba
  • bóle migrenowe głowy
  • bóle związane z menstruacją
  • bóle kości i stawów

Oczywiście warto przyjmować go rozsądnie. Istnieją bowiem przeciwwskazania, które zawsze powinny być respektowane, bez różnicy, po jaki lek się sięga. Warto zapoznać się z nimi jeszcze przed przyjęciem tabletki, aby mieć pełną ich świadomość i dbać o swoje życie i zdrowie w 100%.

Jakie są przeciwwskazania?

Każdy lek posiada listę przeciwwskazań, która zawsze powinna być respektowana. Tylko wtedy faktycznie można mieć pewność, że lekarstwo zadziała w odpowiedni sposób i przyniesie ulgę, a tym samym nie spowoduje żadnych szkód zdrowotnych. Także ketonal posiada przeciwwskazania, z którymi trzeba zapoznać się przed przyjęciem tabletki. Lekarstwa nie powinny brać dzieci poniżej 12 roku życia, choć zasada jest tutaj prosta, im później się po niego sięgnie, tym lepiej. Poza tym oczywiście na lek powinny uważać osoby z chorobami przewlekłymi.

 

W przypadku chorób nerek, tarczycy, czy serca zawsze najpierw należy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który oceni, czy dany pacjent bezpiecznie może sięgnąć po lekarstwo i nie spowodować żadnych skutków ubocznych.

 

Fot. pexels.com

 

 

2020-04-22