Gdzie wykonać operację nosa?

To niezwykle ważna decyzja, bo operacja nosa to nie botoks, którego efekty zastosowania miną po pół roku. Ponieważ zmiany, które nastąpią zagoszczą na twarzy już na stałe, musisz dobrać do operacji idealnego specjalistę.

Operacja nosa - czy jest ryzykowna?


Jeśli masz kompleksy i nie lubisz swojego nosa, operacja naprawdę może całkowicie odmienić Twoje samopoczucie. Jednak to nie zabieg lunchowy ani nie całkowicie odwracalny. Dobrze wykonana operacja nosa ma poprawić jego proporcje, wyrównać asymetrię i sprawić, że będzie idealnie pasował do reszty twarzy. To bezpieczny zabieg, ale nie pozbawiony ryzyka. Źle wykonany może sprawić, że Twój nos nie będzie wpasowywał się do reszty twarzy, będzie asymetryczny, możesz nawet mieć problemy z oddychaniem. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, aby wybrać do operacji najlepszego specjalistę. Jak to zrobić?


Czy operacja nosa zawsze wygląda tak samo?


Nie, bo wszystko zależy od tego, czy wykonywana jest korekcja części chrzęstnej, czyli końcówki, czy całego nosa wraz z jego częścią kostną. Operacja części kostnej jest dużo poważniejsza i wiąże się z dłuższą rekonwalescencją, większą opuchlizną i dłuższym oczekiwaniem na efekt. Jest też bardziej skomplikowana. Operacja samej końcówki jest dużo prostsza, a nos o wiele szybciej się po niej goi.
 

Jak wybrać najlepszego specjalistę?


Zawsze weź pod uwagę trzy poniższe punkty:

Specjalista z certyfikatem - ważne, aby klinika, którą wybierasz zatrudniała chirurgów plastycznych. Takich znajdziesz między innymi w https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-nosa. Lekarz, na którego się zdecydujesz, powinien mieć też doświadczenie w korekcji nosa. To, że jest świetnym chirurgiem plastykiem i bardzo dobrze powiększa piersi, nie musi oznacza, że operacja nosa też jest jego mocną stroną. Dlatego wybierz kogoś, kto może pochwalić się bogatym portfolio.


Kieruj się intuicją - właśnie po to jest konsultacja, którą odbywasz, zanim zdecydujesz się na zabieg. Jeśli lekarz nie wzbudzi Twojego zaufania, przemyśl zabieg u niego dwa razy. Co powinno Cię zaniepokoić? Na przykład to, że jeśli przyjdziesz do niego ze zdjęciem nosa gwiazdy lub znanej osoby, on bez mrugnięcia okiem zapewni Cię, że taki efekt u Ciebie odtworzy. To zdecydowany sygnał na „nie”. Dobry specjalista nigdy nie zagwarantuje Ci konkretnego efektu, ani tym bardziej nie zgodzi się upodobnić Cię do osoby, która wygląda zupełnie inaczej niż Ty, ma inne proporcje twarzy i inny typ urody.


Oglądaj zdjęcia - profesjonalna klinika i profesjonalni lekarze zawsze mają zdjęcia pacjentek przed i po. Takie ma też lineacorporis. Każdy dobry lekarz chirurgii plastycznej chce się pochwalić zdjęciami swoich prac i pokazać je swoim przyszłym pacjentkom. Dzięki nim możesz ocenić, czy odpowiada Ci styl danego lekarza i czy efekty jego operacji Ci się podobają.

 

 

2019-12-23