Po czym poznać, że śpimy na złym materacu?

Dobry materac to taki, na którym się porządnie wysypiamy, a rano po obudzeniu nie doskwiera nam żaden ból. Jednak wybór materaca wymaga poświęcenia mu kilku chwil, bo to ważna decyzja i ma ona wpływ na nasze późniejsze samopoczucie. Źle dobrany materac nie tylko przysporzy nam ból kręgosłupa, ale również obniży jakość codziennego życia. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy odpowiednim wyborze naszego posłania.

Zaburzenia snu i ich konsekwencje

Źle dobrany materac to katorga dla śpiącego, a długotrwałe korzystanie z takiego materaca może nieść opłakane skutki. W pierwszej kolejność będziemy odczuwać ból kręgosłupa, ból karku i niemożność poruszania głową w prawo i lewo. Ponadto towarzyszyć będzie nam bezsenność, przewracanie się z boku na bok, nie pozwalające przy tym spać partnerowi oraz niedosypianie.

 

Zła noc powoduje, że za dnia człowiek czuje się rozdrażniony, nie może się skupić, boli go głowa i jest po prostu zmęczony. Po kilku miesiącach spania na nieodpowiednim materacu można również zauważyć przybieranie na wadze, apatię, uczucie niezadowolenia z życia, zmniejszenie produktywności oraz przyspieszenie procesów starzenia. Jak widać konsekwencji spania na źle dobranym materacu jest naprawdę dużo, dlatego lepiej się dłużej nie męczyć i od razu rozważyć zakup nowego materaca, bo nasze zdrowie zdecydowanie jest tego warte.

Kiedy wymienić materac na nowy?

Wiele wyżej wymienionych dolegliwości może być wywołanych przez nieodpowiednią twardość materaca. Zarówno materac zbyt twardy, jak i zbyt miękki dostarczy nam bólu oraz problemów ze spaniem. Nie można tego lekceważyć i lepiej od razu wybrać materac o odpowiedniej twardości. Warto pamiętać, że nie ma materaca uniwersalnego, a poziom twardości materaca powinno dobierać się na podstawie wagi śpiącego, ale też indywidualnych preferencji. Warto wiedzieć też o tym, że jeśli ciało śpiącego zapada w materacu, to jest on zdecydowanie zbyt miękki. Początkowo może nam się podobać taki stan, ale już po kilku nocach ból karku będzie nam doskwierał przez kilka dni.

Zacznij wysypiać się na materacu SleepMed

Jak wcześniej wspomniano twardość materaca musi być indywidualnie dostosowana do śpiącego. Jak jednak ocenić, czy na danym materacu jest nam wygodnie, jeśli w sklepie możemy go jedynie testować przez kilka chwil? Rozwiązanie jest jedno – zakup materaca, który da możliwość niemal dowolnej regulacji twardości. Materace SleepMed - produkty, które powstały przy wsparciu światowego koncernu Hilding Anders – dzięki zastosowaniu ruchomej warstwy pianki VitaRest, umożliwiają zmianę zarówno twardości, jak i komfortu danej powierzchni. Wystarczy odwrócić materac lub/i przełożyć tę ruchomą warstwę na drugą stronę materaca. W efekcie uzyskamy aż 4 różne powierzchnie – ich liczbę można zwiększyć, jeśli zdecydujemy się na zakup dedykowanej maty kokosowej.

 

Co jeszcze kryją w sobie te innowacyjne materace? M.in. wspomnianą wyżej piankę termoelastyczną VitaRest o 7 strefach twardości, która pod wpływem ciepła wydzielanego przez organizm śpiącego dostosowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając mu idealne wsparcie. Zastosowana w produktach SleepMed technologia Airforce z kolei sprzyja optymalnemu obiegowi powietrza wewnątrz materaca, uniemożliwiając tym samym rozwój bakterii i roztoczy. Marka SleepMed w swojej ofercie posiada aż 5 materacy, więc każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Każdy zasługuje na zdrowy sen, a materace SleepMed pozwolą Ci cieszyć się efektywnym odpoczynkiem.

 

Nie zwlekaj ze zmianą materaca, dopóki nie jest za późno. Zbyt długie korzystanie z materaca o nieodpowiedniej twardości może przysporzyć Ci wielu problemów zdrowotnych – nawet tych trudnych do odwrócenia. Lepiej dmuchać na zimne i już dzisiaj zapoznać się z ofertą materacy SleepMed.

 

 

 

2018-09-22