Samopoczucie po porodzie

Zmiany hormonalne, przybranie na wadze czy przemęczenie to elementy, które towarzyszą niemal każdej młodej mamie. U wielu kobiet pojawia się presja, by jak najszybciej odzyskać sylwetkę sprzed ciąży. Tymczasem, szczególnie w okresie poporodowym, pojawia się silne uczucie zmęczenia oraz przygnębienia spowodowanego wahaniem się poziomu hormonów. Kobieta czuje się obolała i wyczerpana, przez co spada u niej poczucie pewności siebie oraz akceptacji własnego ciała. Pierwsze tygodnie po porodzie warto wykorzystać na odpoczynek i zregenerowanie. Narodziny dziecka wywracają świat do góry nogami i trzeba się w tym nowym świecie odnaleźć.

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Ciąża jest dla organizmu kobiety ogromnym wysiłkiem, a zmiany, które zaszły w ciele są czymś zupełnie normalnym i nie należy się nimi przejmować.  Zaakceptowanie siebie w nowej wersji jest pierwszym krokiem do sukcesu. Dziecko czuje emocje mamy, dlatego zadbanie o komfort psychiczny jest szczególnie ważne. Kobieta, która akceptuje i lubi siebie, jest bardziej atrakcyjna w oczach innych. Ważne jest, by pamiętać, że szczególnie w ciągu kilku pierwszych tygodni kobieta ma prawo czuć się zmęczona i rozbita. Nieblednące rozstępy i gojące się rany to tylko kwestia czasu i z dnia na dzień dolegliwości poporodowe będą mijały.

 

Czas

Bez wątpienia najlepszym sprzymierzeńcem jest czas. Chęć natychmiastowego powrotu do stanu sprzed ciąży jedynie nawarstwi problemy. Po porodzie warto być dla siebie wyrozumiałym i nie narzucać sobie zbyt wielkiej presji. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego wycieńczające ćwiczenia należy odłożyć na bok. Delikatne rozciąganie i krótkie spacery nie są forsujące, a z pewnością pozwolą na szybszy powrót do formy.
 

 

Ginekologia estetyczna

Zmiany zachodzące w ciele po porodzie mogą powodować dyskomfort, który skutkuje obniżeniem poczucia pewności siebie i samoakceptacji. Wiele kobiet po porodzie nie odczuwa satysfakcji seksualnej przez co czują się nieatrakcyjne. Szpitale takie jak Medicover mają w swojej ofercie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, mające na celu między innymi poprawę wyglądu żeńskich narządów płciowych czy polepszenie ich funkcji seksualnej. Ginekologia estetyczna daje szansę na zwiększenie świadomości atrakcyjności, poprawę komfortu psychicznego i fizycznego kobiety. Najczęstszymi zabiegami są:

  • Lifting pochwy
  • Plastyka warg sromowych większych i mniejszych
  • Laserowa korekcja blizn krocza po cesarskim cięciu
  • Mezoterapia pochwy

 

 

2017-09-22