6 kroków do pięknego uśmiechu

Jeśli kiedyś cieszyłeś się pięknym uśmiechem, prawdziwym i urzekającym garniturem lśniących zębów, ale niestety z upływem czasu coś poszło nie tak, to wcale nie musisz się martwić. Współczesna medycyna, także estetyczna, ewoluowała w ostatnim czasie bardzo mocno!

Często nie zdajemy sobie sprawy, że to, co nie śniło się nam jeszcze niedawno, dziś jest już standardową procedurą. Podobnie jest z uzupełnianiem ubytków w uśmiechu. Jeśli obawiasz się straszenia złotymi implantami niczym cwaniaczki ze starych filmów, możesz odetchnąć z ulgą. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Implanty zębowe zajmą się Twoim uzębieniem i przywrócą mu dawną chwałę. Przedstawiamy całą procedurę, krok po kroku.<

 

 

 1. Umów się na konsultację. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo bądź przez odpowiedni formularz umieszczony na stronie Kliniki. Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy otwarte jest od poniedziałku do piątku, od 9 do 19.
 2. Jeśli wciąż się wahasz, możesz sprawdzić opinie umieszczane w Internecie przez zadowolonych pacjentów. Jest ich naprawdę sporo, dzięki temu przekonasz się, że nie jesteś odosobniony ze swoim problemem.
 3. Przyjedź na miejsce nieco wcześniej, aby uzupełnić wszystkie potrzebne informacje. Jeśli się stresujesz, możesz wziąć ze sobą bliską osobę. Dzięki klimatyzowanej poczekalni, darmowemu WiFi, telewizji i pysznej kawie, z pewnością nie będzie się nudziła oczekując na Twój powrót.
 4. Teraz czeka Cię konsultacja. Lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, aby dokładnie dowiedzieć się o nawet najdrobniejszych przeciwwskazaniach. Jeśli takowych nie wykryje, przeprowadzi diagnostykę przedzabiegową. Z użyciem ultranowoczesnego tomografu, skaneru oraz mikroskopu dokładnie obejrzy Twoją szczękę, żuchwę i zęby.Dzięki temu Implanty zębowe dobiorą Twoje implanty idealnie.
 5. Jeśli okaże się, że Twoja tkanka kostna bądź miękka wymaga rekonstrukcji, tę część procedury również możesz przeprowadzić w klinice. Chirurdzy twarzowo-szczękowi, pracujący w Implanty zębowe są w stanie m.in. podnieść dno zatoki, nadbudować tkankę kostną. Dlatego nie warto się przejmować na zapas, bo może się okazać, że to, co według nas jest problemem nie do przeskoczenia, dla specjalisty okaże się standardową procedurą.  
 6. Po konsultacji i diagnostyce przychodzi czas na właściwy zabieg. Ponieważ są trzy opcje, spomiędzy których możemy wybrać, opiszemy je poniżej:
 7.  

   

   

 • Leczenie jednoetapowe - implementacja natychmiastowa. Po podaniu znieczulenia miejscowego następuje usunięcie zęba bądź jego korzenia. Na tym etapie można już wszczepić implant i uzupełnić go tymczasowo. Należy odczekać sześć do ośmiu miesięcy, aby rana dokładnie się zagoiła. Gdy to nastąpi, dochodzi do ostatecznego uzupełnienia zęba i zakończenia procedury.
 • Leczenie dwuetapowe, czyli implementacja odroczona jest procesem odpowiednim dla tych, którzy mogą poczekać, ale wolą oszczędzić sobie bólu a swoim tkankom niepotrzebnego nadwyrężenia. W tym przypadku wyrwanie zęba lub jego korzenia następuje w sposób atraumatyczny, czyli bez naruszenia okolic usuwanego elementu. Musi minąć okres do trzech miesięcy, po którym następuje wszczepienie implantu (odbywa się to jak powyżej, czyli po raz kolejny czeka nas przerwa przed zakończeniem implementacji całkowicie).
 • Ostatni sposób jest odpowiedni dla tych pacjentów, u których nie trzeba już niczego usuwać, a jedynie ewentualnie nadbudowywać. W tym przypadku dochodzi bezpośrednio do dwuetapowego procesu implementacji.


Po przeprowadzonym zabiegu należy dotrzymywać wszelkich zaleceń lekarza chirurgiatwarzy.pl, odpocząć dzień lub dwa oraz… szeroko się uśmiechać.

 

 

2019-03-25