Jak pozbyć się zbędnych kilogramów, czyli dieta oparta o Twoje geny

Nie da się ukryć, że otyłość to choroba cywilizacyjna naszych czasów. Nawet jeśli duża nadwaga nie dotyczy wszystkich to prawdopodobnie większość z nas chciałaby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. W sieci można odnaleźć całą masę różnego rodzaju diet, jednak często nie przynoszą one oczekiwanych efektów. Dlaczego? Prawdopodobnie nie są dostosowane do indywidualnych wymagań naszego organizmu.

Zła dieta, czyli…?


Każdy organizm jest uwarunkowany genetycznie i to właśnie od informacji zawartych w naszym DNA zależy w jaki sposób reaguje na dostarczane z zewnątrz substancje odżywcze, a także jak radzi sobie z ich nadmiarem lub niedoborem. Bardzo często zdarza się, że niezwykle popularne diety (np. jednoskładnikowe) nie dostarczają do organizmu wystarczającej ilości odpowiednich składników, czego wynikiem jest nie tylko znienawidzony przez odchudzające się osoby efekt jo-jo, ale co gorsza, także różnego rodzaju choroby dietozależne.

 

Niestety, zdarza się również i tak, że poprawnie zbilansowana dieta, choć dostarcza do organizmu wymaganą ilość najpotrzebniejszych składników, również nie przynosi wymaganych rezultatów i bardzo trudno nam pozbyć się niechcianych kilogramów. Powodem i w tym przypadku są nasze uwarunkowania genetyczne, od których zależy to czy „uniwersalna” dla większości dawka węglowodanów, białka i tłuszczy będzie wystarczająca także i dla nas.

 

Żywienie w zgodzie z Twoim kodem DNA


Odpowiednia dieta to taka, która w 100% odpowiada na zapotrzebowanie naszego organizmu, a jej składniki powinny być dopasowane do informacji zawartych w kodzie DNA. Trzeba jednak podkreślić, że jadłospis dostosowany do naszych genów nie powinien być stosowany chwilowo jedynie w celu redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, ale warto potraktować go jako nowe przyzwyczajenia żywieniowe, bowiem taka dieta wpływa zbawiennie na cały nas organizm. Powinny stosować ją nie tylko osoby z nadmierną masą ciała, ale również wszyscy, którzy mogą mieć kłopot z zakwaszonym organizmem, zmagają się ze wzdęciami, migrenami, problemami ze snem, podwyższonym cholesterolem, nadciśnieniem tętniczym, a nawet kobiety w ciąży.

 

Jak stworzyć jadłospis idealny dla Twojego organizmu?


Aby dowiedzieć się jaka dieta będzie najlepsza dla naszego organizmu należy wykonać specjalny pakiet badań, który pozwala ustalić indywidualny profil żywieniowy człowieka. Takie badania wykonują specjaliści z DF Medica Polska. Ich Genodiet to, jak podkreślają, „jedyne dostępne w Polsce badanie pozwalające na ustalenie profilu metabolicznego (badane są nie tylko geny i ich polimorfizmy, ale także ich wzajemne zależności)”. Pakiet składa się z trzech uzupełniających się modułów, których poznanie umożliwia maksymalną personalizację diety uwzględniającej wszystkie składniki wymagane przez nasz organizm nie tylko do redukcji nadmiernej masy ciała, ale również potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Aby wykonać badanie, pobierany jest najpierw materiał DNA z wewnętrznej strony policzka, który następnie poddaje się szczegółowej analizie laboratoryjnej, by po 7 tygodniach otrzymać raport zinterpretowany przez specjalistę oraz jego wskazówki żywieniowe. Badania, których efektem jest skuteczna dieta dopasowana w 100% do wymagań naszego organizmu, można wykonać wyłącznie w specjalistycznych placówkach, a pobrany materiał DNA zostaje poddany analizie przez międzynarodową grupę ekspertów. Badanie nie jest bolesne, ani inwazyjne, a pobrana próbka zostaje zniszczona zgodnie ze standardami europejskimi tuż po wykonaniu wspomnianego już raportu.

 

 

2016-06-17