Jak zwiększyć trwałość zapachu perfum?

Z perfumami jest kilka problemów. Po pierwsze, ich zapach, czyli intensywność oraz długość utrzymywania się na skórze zależą od rodzaju cery oraz stosowanych kosmetyków. Po drugie, na każdej skórze mogą one pachnieć trochę inaczej. No i po trzecie, bardzo rzadko udaje się nam znaleźć flakon za rozsądną cenę, którego zapach zostanie z nami na dłużej. Jak się jednak okazuje istnieją inne sposoby wydłużania działania pachnideł i nie są one w najmniejszym stopniu kłopotliwe. Jak to zrobić? O tym poniżej.

Jak dobrze wydobyć zapach perfum?

Zacznijmy może od tego, że zapach perfum trzeba też umieć dobrze wydobyć. Często o tym zapominamy, ale pachnidła swoją największą głębie zapachową osiągają w miejscach szczególnie dużego przepływu i pulsowania krwi. Do tego grona należy skóra za uszami, nadgarstki oraz przeguby rąk oraz nóg.

Ze względu na większą temperaturę ciała w tych partiach naszego ciała, olejki zapachowe w perfumach lepiej i szybciej reagują i wydzielają intensywniejszą woń. Jest to jednak krótkotrwałe, gdyż pachnidło szybko traci swoje możliwości i staje się delikatniejsze lub znika po zaledwie kilku godzinach.

Na szczęście istnieje kilka trików aplikacji, które zwiększają wydajność zapachową perfum. To właśnie dzięki nim możemy przedłużyć działanie ulubionych perfum o kilka godzin a nawet o cały dzień.

Kilka trików zwiększających trwałość zapachu perfum

By zapach rozchodził się dłużej i mógł cieszyć nas swoja przyjemna estetyką oraz satysfakcjonująca mieszanką należy używać perfum w następujących miejscach (oczywiście z umiarem):

wszędzie tam, gdzie skórę przykrywa ubranie (np. ramiona, brzuch), gdyż temperatura jest tu niższa, więc i szybkość odparowywania olejków jest spowolniona (atutem jest też fakt, że nie są to miejsca wystawione na działanie promieni UV),

włosy, bo szybko wchłaniają perfumy oraz uwalniają bardzo wolno jego zapach, jeśli dodatkowo są lekko wilgotne w chwili aplikacji to zapach staje się intensywniejszy,

ubranie - na ubraniu zapach zostaje nawet kilka dni, dlatego warto aromatyzować drobne elementy ubioru, jak apaszkę, rękaw koszuli, czy rąbek sukienki; ubrania jednak nie wydobywają wszystkich nut zapachowych, więc dobrze jest traktować tę metodę jako dodatkową,

nawilżona i natłuszczona skóra - także od stanu twojej cery zależy jak dobrze i jak długo zapach perfum się na niej utrzyma; sucha skóra szybko pochłania olejki więc jest najmniej efektywna, dobrze jest więc używać w takim wypadku zarówno wody toaletowej, jak i balsamu do ciała.

Jedna linia zapachowa

Utrzymanie stosowanych kosmetyków w jednej linii zapachowej również jest w tym wypadku bardzo ważne i daje satysfakcjonujące efekty. Nie tylko dlatego, że zapach jest bardziej trwały, ale i ze względu na to, że nie miesza się on z inna wonią i nie zostaje zaburzony – co może być czasem niezwykle odstraszające i niezbyt miłe dla innych w naszym otoczeniu.

Zestaw składający się z perfum, woda toaletowej i balsamu pozwoli ci pachnieć nawet po długim prysznicu, dlatego warto stosować zwłaszcza tę metodę. A im dłużej pachnidło działa tym mniej go zużywasz – więc oszczędzasz.

Dziękujemy feromonom Passion za współpracę merytoryczną.

 

 

2015-07-23