Kolejny tekst o metodach ułatwiających odnieść sukces

Świadomość celu wyzwala potencjał. Jeśli dokładnie wiemy na czym nam zależy, to niespodziewanie aktywujemy w sobie pokłady energii, o których istnieniu nie wiedzieliśmy. Jak jednak wbić się w ten entuzjastyczny, ale też konsekwentny w działaniu styl. Który doprowadzi nas tym razem do sukcesu?

Przed tobą kolejna, właśnie podejmowana próba osiągnięcia sukcesu? Świetnie, że jeszcze się nie załamałeś i nie poddałeś, bo sama decyzja o podjęciu działania jest świetnym początkiem drogi!

Uwierz też w siebie, a nie tylko w to, ze odniesiesz sukces! Poniższe uwagi mają sens, ale czasami mogą okazać się kompletnie nieprzystające do toku prowadzonego przez ciebie działania. Bo nie ma jednej sensownej odpowiedzi na pytanie, jak konsekwentnie dotrzeć do celu.

Przed podjęciem kolejnych życiowych postanowień wybacz sobie wcześniejsze porażki. Do tej pory wielu ciekawych celów nie udało ci się zrealizować, ale to nie przekreśla twojej szansy na odniesienie sukcesu. Nie możesz być wobec siebie zbyt srogi. Porażki bardzo często są doskonałym źródłem dla sukcesu.

Jednym z czynników wpływających na sukces twojego działania jest kontrolowanie własnych zachowań. Ale żeby zachowania można było utrzymać w ryzach powinieneś je szczegółowo określić. Oczywiście, to postanowienie powinno odnosić się jedynie do własnych i kontrolowanych przez ciebie zachowań.

 

Zachowanie może w pośredni sposób wpływać na osiągnięcie celu. Wybierając określone zachowania jako ważne i nas reprezentujące kreujemy w oczach innych taki lub inny wizerunek własnej osoby. Odpowiednia narracja społeczna może okazać się kluczem do sukcesu!

Niebezpieczne są pojawiające się w naszym umyśle obawy i lęki dotyczące tego, że nie damy rady sprostać nowym zadaniom. To nas paraliżuje i bardzo często spowalnia i pozbawia energii w działaniu na rzecz celu. Obciążeni strachem sami sobie rzucamy kłody pod nogi.

Ludzie boją się ośmieszenia. Tego, że zostaną osądzeni przez znajomych i obcych. Boją się tego, czy ich kompetencje na pewno są wystarczające do odniesienia sukcesu. Lęki sieją w umyśle totalny zamęt. Blokują bardzo skutecznie wolę poznania.

Nie warto składać publicznych deklaracji. One kompensują nasze niepowodzenia, bo często może nas zadowolić przedsmak zwycięstwa unoszący się chwilowo w momencie składania deklaracji.

Otaczający ludzie nie powinni cię chwalić i podziwiać już na początku twojej drogi do celu. Lepiej, jak będą konsekwentnie i dobitnie akcentować fakt tego, że się gubisz i zmieniasz kierunek. Wtedy najłatwiej będzie powrócić na właściwe tory.

Określ kompetencje swoje i ewentualnych współpracowników lub – po prostu – osób, które poprosisz o pomoc w tych kwestiach, na których ty się nie znasz.

Nie szukaj też jednej recepty lub jednego schematu. Kreatywnie zmieniaj proces twórczy i działanie zgodnie z wytycznymi, które pod nos ci będzie podsuwać rzeczywistość!

 

 

 

2015-10-18