Matt Henry: Short Stories

Matt Henry mieszka w Londynie, jednak jego obsesją jest specyficzny posmak eksportowanej na cały świat popkultury USA. Nic dziwnego, że prace mają wymiar zarówno artystyczny, jak społeczno-antropologiczny, skoro Matt Henry ukończył z wyróżnieniem politologię oraz studia fotograficzne.

Dość mroczny, a jednocześnie ludyczny jest wizerunek USA na zdecydowanie pozamiejskich obszarach. Każda historia w ramach Short Stories jest opowiadana zdjęciami i ma tylko dwa, ale za to istotne elementy: początek i koniec.

 

 

 

Zdjęcia, niczym na storyboardzie, są umieszczone obok siebie. Zastanawiają, rozbudzają wyobraźnię i naszą własną interpretację, która bazuje zapewne na zdobytej przez nas wiedzy o USA.

 Matt Henry poświęca USA większość swoich projektów fotograficznych. Ciekawi go pobożny modernizm Amerykanów, analizuje ich utopijne ideały polityczne i kulturowe, które stały się zapowiedzią niektórych liberalnych sukcesów współczesności - prawa obywatelskie, feminizm, czy ruch antywojenny.

 


Matt Henry obecnie pracuje nad długoterminowym projektem, który koncentruje się na amerykańskiej kontrkulturze i protestach społecznych z lat 1964/74.

 


 

 

 

2014-09-26