Regranulaty tworzyw sztucznych. Recykling na najwyższym poziomie

Tworzywa sztuczne charakteryzują się lekkością i łatwością w obróbce. Ich atutem jest również niski koszt związany z produkcją. Posiadają wiele zalet, co sprawia, że są chętnie wykorzystywane. Dzięki nim powstaje mnóstwo produktów codziennego użytku, ale i elementów znajdujących swoje miejsce, między innymi w pojazdach.

Niepodważalną zaletą tworzyw sztucznych jest także ich możliwość ponownego przetworzenia. W procesie recyklingu powstają regranulaty tworzyw sztucznych, które wracają na rynek w postaci nowych produktów.


Regranulaty tworzyw sztucznych – co warto wiedzieć o recyklingu?

Recykling uznaje się za kompleksową metodę ochrony środowiska naturalnego. Za jej sprawą, między innymi tworzywom sztucznym daje się nowe życie, choć w odmienionej formie. Na co dzień użytkowane przedmioty wracają do obiegu, na czym korzystają zarówno ludzie, jak i środowisko naturalne.

 

Recykling pozwala na zmniejszenie ilości odpadów. Poza tym mówi się o maksymalizacji ponownego wykorzystania materiałów odpadowych, przy jednoczesnej minimalizacji nakładów na ich przetwarzanie.

 

PP granulat, czyli przetworzony polipropylen, jeden z najpowszechniej wykorzystywanych tworzyw obok polietylenu – PE, ma tę zaletę, że po recyklingu może znaleźć się w składzie tych samych produktów, do produkcji których został pierwotnie wykorzystany.

Granulat do wtryskarek – parametry i zastosowanie

Parametry regranulatów są odmienne od tych, jakie posiadają tworzywa pierwotnie stosowane. Wynika to z rozrywania polimerów budujących tworzywa sztuczne, w trakcie procesów recyklingu. PP granulat, ale i inne produkty powstające podczas przetwarzania, przeważnie charakteryzują się mniejszą lepkością i wytrzymałością.

 

Odmienne właściwości nie stanowią jednak przeszkody w wykorzystaniu regranulatu. Wysokiej jakości i starannie wyselekcjonowanym odpadom, z powodzeniem nadaje się odpowiednie parametry jakościowe. Na takie efekty można liczyć korzystając z usług firmy https://www.bielmet.pl/.

W zależności od potrzeby późniejszego zastosowania, dobierany jest granulat do wtryskarek, który spełnia wszystkie wymagania projektowe i oczekiwania klientów. W ofercie firmy znaleźć można dużą ilość tworzyw termoplastycznych w postaci powtarzalnych przemiałów i regranulatów. Klient może również zadecydować o kolorze oraz składzie przemiału bądź granulatu, co tę ofertę czyni dostosowaną do potrzeb szerokiego grona odbiorców.

 

 

2019-10-01