Walka z uzależnieniem

Uzależnia od alkoholu, narkotyków, czy leków są uciążliwe dla osoby uzależnionej. Aby wyjść z nałogu potrzebne jest nie tylko rodziny, znajomych i przyjaciół, ale również przydaje się pomoc specjalistów i przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksycznych substancji, czyli detoks.

Co sprawia, że sięgamy po takie środki, jak alkohol, narkotyki i leki? Jest wiele powodów. Naukowcy wymieniają aspekty psychologiczne, genetyczne i społeczno-ekonomiczne. Innymi przyczynami, które pchają nas w objęcia wcześniej wspomnianych używek, to bezrobocie, mierne widoki na przyszłość i poczucie beznadziei. Są tez osoby, które z początku się gają po nie dla rozrywki i dodatkowych wrażeń. Wśród młodzieży wpływ ma również środowisko, w którym się obraca – naśladowanie rówieśników lub starszych kolegów, czy koleżanek są bardzo częstą przyczyna wpędzenia się w nałóg. Wyjście z niego jest trudniejsze, niż samo wejście. Gdy czujemy głód, trudno nam się oprzeć – często za wszelką cenę próbujemy zdobyć określona substancję. Gdzie szukać pomocy? U rodziny, przyjaciół, znajomych? Ich wsparcie jest niewątpliwie bardzo ważne w terapii. Warto tez się zgłosić do specjalisty. Polecamy: superdetoks Warszawa.


Alkoholizm


Czym właściwie charakteryzuje się alkoholizm? Spożywanie alkoholu w dużych dawka jest zazwyczaj spowodowane przymusem psychicznym i somatyczny. Oznacza to, że nie podlega woli alkoholika, ale możliwe jest jego powstrzymanie i utrzymanie abstynencji. Mechanizm powstawania tego rodzaju uzależnienia związany jest z ciągłym spożywaniem alkoholu w dużych ilościach. Jak wygląda leczenie? Jest to proces długotrwały i w pełni możliwy do realizacji tylko i wyłącznie przy współpracy osoby uzależnionej. Pierwszą fazę leczenia stanowi detoksykacja – można z skorzystać z odtruwania w Warszawie między innymi, jednak w wielu innych miastach też znajdziemy specjalistów, którzy stworzą odpowiednie warunki ku temu. Po odtruciu konieczne jest wsparcie psychoterapeuty. Warto wiedzieć, że psychoterapia spełnia funkcje podtrzymujące i rekonstruujące. Ważna jeż też terapia społeczna.


Narkomania i lekomania


Uzależnienie od narkotyków i leków są równie szkodliwe, co od alkoholu. Wpływają na nasze zachowanie. Wywołuje przestrojenie czynności psychicznych i somatycznych do tego stopnia, że nagłe przerwanie stosowania wywołuje duże zaburzenia czynności organizmu związane z objawami abstynencji – tak jest w przypadku leków. Z kolei sama narkomania, to powszechnie znane uzależnieni od narkotyków, czyli substancji, które w głównej mierze maja wpływ na czynności mózgu. Charakteryzuje się – tak zwanym powszechnie – głodem narkotykowym. Prościej rzecz ujmując, jest to fizyczne cierpienie spowodowane odstawianiem substancji. Często narkomani starają się zdobyć ja za wszelką cenę. Przy leczeniu tych uzależnień również przydatny będzie detoks w Warszawie lub innym mieście – w zależności od miejsca zamieszkania osoby uzależnionej. 

 

 

2020-08-09