Dieta bez laktozy. I to w pudełku! Dlaczego warto?

W Polsce i na całym świecie rośnie liczba osób cierpiących na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Wielu spośród chorych nie zdaje sobie nawet z tego sprawy! Nietolerancje często nie dają bowiem oczywistych, klasycznych objawów, a w dodatku, niektóre spośród nieprzyjemnych dolegliwości pojawiają się nawet po kilku dniach od spożytego, nieodpowiedniego dla zdrowia pokarmu. To wszystko sprawia, że w naszej diecie coś nam szkodzi - czujemy się zmęczeni, cierpimy na nadwagę, bóle głowy itd. - ale nie znamy przyczyny tego złego stanu. Uczulenie na laktozę jest jednym z popularniejszych powodów.

Laktoza. Co to właściwie jest?

Laktoza to po prostu cukier mleczny występujący w mleku wszystkich ssaków, również w mleku człowieka. Osoby cierpiące na nietolerancję laktozy mają problemy z brakiem laktazy, czyli enzymu występującego w jelicie cienkim człowieka, który jest substancją odpowiedzialną za prawidłowe trawienie i rozkład laktozy na cukry proste. Objawami nietolerancji są bóle brzucha, mdłości, biegunka, wzdęcia czy gazy, a u niemowląt i małych dzieci również kolki. Warto też zaznaczyć, że nietolerancja laktozy to nie to samo, co alergia na mleko krowie.

Dieta bez laktozy w diecie pudełkowej - dlaczego warto?

Dieta bez laktozy w pudełku to starannie dobrane potrawy, które nie zawierają laktozy. Są tak przemyślane i skomponowane, aby nadal dostarczać wszystkie najcenniejsze dla naszego organizmu składniki pokarmowe, a jednocześnie doskonale smakować. Wiele osób decyduje się na dietę pudełkową bez laktozy właśnie z tego powodu - chcą spróbować szereg atrakcyjnych potraw bez laktozy, zanim rozpoczną własną dietę.

Sprawdź dietę bezlaktozową w Łódzkim Pudełku >>

Kto powinien zdecydować się na dietę bez laktozy

Jeśli masz stwierdzoną przez lekarza nietolerancję laktozy ta dieta jest dla Ciebie oczywistym wyborem. Wiele osób decyduje się na nią jednak z powodu własnych podejrzeń i chęci ich zweryfikowania - jeśli po 2 tygodniach do miesiąca żywienia bez laktozy poczujesz się lepiej, nietolerancja tego składnika w diecie jest więcej niż pewna.

Jakie dania pojawiają się w tego typu diecie?

Omlety, owsianki, przepyszne zupy, tarty, koktajle i syte obiady - dieta bez laktozy to szereg pysznych i świetnie skomponowanych dań, które jednocześnie są zdrowe i pomagają utrzymać zgrabną sylwetkę. Dzięki nowej diecie i wyeliminowaniu przykrych dolegliwości związanych z jedzeniem laktozy można szybko odzyskać zdrowie i świetne samopoczucie.

 

Zobacz pełną ofertę cateringu dietetycznego Łódzkie Pudełko, które posiada w swojej ofercie pyszną dietę bez laktozy: https://lodzkiepudelko.pl/

 

 

2018-12-13