Dlaczego warto poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku?

Wielu z nas od lat żyje oraz funkcjonuje z wadą wzroku. Niekiedy nawet się do niej przyzwyczajamy. Nosimy okulary lub szkła kontaktowe już od tak długiego czasu, że przestaliśmy dostrzegać w tym problem, czy uważać wadę wzroku za jakąkolwiek niedogodność w życiu. Jednak bez względu na to, czy nakładamy okulary, czy musimy pamiętać o soczewkach, to jest to ograniczenie naszej aktywności i obowiązek, który nie tylko bywa irytujący, ale też kosztowny. Na soczewki czy okulary wydajemy bowiem statystycznie kilkaset złotych rocznie. Tymczasem istnieje skuteczna i szybka metoda likwidacji problemu. To laserowa korekcja wzroku.

Sam zabieg jest bardzo krótki. W zależności od danego przypadku trwa od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu minut. Jednak jego efekty są bardzo trwałe. Właściwie na lata możemy zapomnieć o tym, że mieliśmy jakąkolwiek wadę wzroku. Ewentualnie pogorszenie może przyjść po kilkunastu latach i będzie wynikać ze starzenia się naszego organizmu. Co więcej, sam efekt poprawy dostrzeżemy już na drugi dzień po zabiegu. Nie ma tu uciążliwej rehabilitacji, długotrwałego dochodzenia do zdrowia czy leżenia w szpitalu. To olbrzymi komfort. Kolejnym zyskiem są oczywiście oszczędności. Laserowa korekcja wzroku kosztuje, ale należy ją raczej traktować w formule inwestycji, a nie kosztów. Wystarczy, że weźmiemy kartkę papieru, stos rachunków z ostatnich trzech lat i sami podsumujemy, ile kosztowały nas wymiany szkieł, oprawek, zakup nowych okularów i wszelkie koszty wydatków, które musieliśmy ponieść w związku z naszą wadą wzroku. Naocznie wówczas przekonamy się, że pozornie kosztowna operacja, tak naprawdę powoduje u nas przyszłe oszczędności.

 

Rezygnacja z okularów to przede wszystkim większa swoboda. Nie tylko nie musimy już pamiętać, żeby włożyć okulary, ale przede wszystkim nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni. Zwłaszcza osoby aktywne fizyczne zauważą różnicę, jaką jest funkcjonowania z okularami i bez konieczności zakładania nich. Inaczej gra się w siatkówkę, piłkę nożną czy nawet tenisa, kiedy nie trzeba nieustannie uważać na okulary czy ogólnie okolicę głowy, kiedy nosimy szkła kontaktowe.

 

Wiele osób nie lubi też swojego wyglądu w okularach, a nie może z powodu różnych przyczyn nosić szkieł kontaktowych. Nie podobają się sobie w okularach, a mimo wielkiego wyboru oprawek nie są w stanie dobrać tych właściwych, które podkreślałyby urodę. Efektem tego jest obniżone poczucie własnej wartości, utrata pewności siebie, a niekiedy nawet kompleksy. Jedna operacja może to wszystko zmienić.

 

Dzięki zabiegowi laserowemu można nie tylko zapomnieć o zaparowanych szkłach okularów i podrażnieniach związanych z noszeniem soczewek, ale także na nowo polubić siebie i po prostu cieszyć się życiem. Musimy jedynie uświadomić sobie, jak bardzo jest to możliwe i jak realna jest zmiana, której chcemy. Współczesna medycyna daję nam możliwości oraz szansę, która pozwala całkowicie zrezygnować z fizycznych ograniczeń wynikających ze słabego wzroku, a sama operacja jak pisaliśmy, potrwa jedynie kilkanaście minut.

 

 

2018-12-28