Dlaczego zimą stosować peeling do twarzy?

Latem dosyć łatwo dbać o skórę twarzy, pogoda nam w tym pomaga. Jednak, kiedy tylko aura się zmienia, przychodzi wiatr, opady, niskie temperatury, to i problemy z cerą będą się wyraźnie nasilały. Wraz z nadejściem zimy trzeba dużo bardziej dbać o skórę, zaleca się też zmianę kosmetyków. Wiele marek wypuszcza preparaty przystosowane tylko do zimowej pielęgnacji. Poza kosmetykami warto też zmienić niektóre nawyki, w tym regularnie robić delikatny peeling.

Przez warunki pogodowe zimą skóra jest dużo bardziej wymagająca. Jest poszarzała, przesuszona, sucha. Dlatego też w kosmetyczce powinny się pojawić nieco inne produkty niż latem. Podstawą codziennej pielęgnacji powinno być oczyszczanie, złuszczanie i dogłębne nawilżanie. Niektórzy obawiają się, że stosując zimą peelingi, pogorszą stan już osłabionej cery. Tymczasem jest on niezbędny dla poprawy ukrwienia i przyspieszenia regeneracji. Poza tym bez niego skuteczność działania innych kosmetyków jest wątpliwa.

 

Codzienna pielęgnacja

W zależności od typu cery, każdego dnia trzeba oczyszczać twarz przy użyciu pianki lub żelu do mycia, płynu micelarnego, czy olejku hydrofilowego. Jest to niezbędne przez gromadzenie się potu, łoju i kurzu. Następnie raz na tydzień powinno się złuszczać naskórek przy użyciu peelingu. Jest to niezwykle istotne m.in. dlatego, że nagromadzenie się zrogowaciałego naskórka skutkuje powstawaniu wyprysków i pogorszeniu ogólnej kondycji. Niezależnie od tego, jakiego typu preparatami chcemy odżywiać skórę, nie będziemy czerpać pełni zalet, jeśli nie dotrą do głębszych warstw skóry. Właśnie to się dzieje, kiedy peeling nie jest robiony regularnie.

 

Nawet jeśli mamy perfekcyjny krem nawilżający, a nie będziemy usuwać obumarłego naskórka peelingiem do twarzy, niemożliwe jest, by dobrze zadziałał. Ponieważ zimą skóra jest bardziej wrażliwa, trzeba sięgać po delikatniejsze kosmetyki, jak peeling enzymatyczny, który nie będzie wpływał na dodatkowe uwrażliwienie. Odkrytą świeżą skórę odżywiamy poprzez krem o dobrej formule. Kremy na zimę są tłustsze i cięższe niż te na lato. Warto też stosować maseczki nawilżające i odżywiające, które będą od środka regenerowały komórki.

 

Po jaki peeling sięgnąć?

 

Kiedy mamy skórę grubą i odporną, zimą też lepiej skorzystać z czegoś o łagodnym działaniu. Nawet jeśli latem używamy peelingu klasycznego drobnoziarnistego. Przede wszystkim musimy skoncentrować się na produktach marek, co do których mamy pewność, że nie będą powodowały żadnych uczuleń, na które cera zimą jest bardziej narażona. Idąc na zakupy, zobaczymy ogromną liczbę pudełek z peelingami. Na pewno nie powinniśmy sięgać po coś wątpliwej jakości. Najlepiej skoncentrować się na wyrobach producentów, którzy cieszą się dobrą reputacją, a formuła kosmetyków jest skomponowana na najwyższym poziomie. Przykładem firmy, która z troską podchodzi to tego, co zawierają kosmetyki z jej logo, jest Ziaja. Peelingi do twarzy tej marki to szeroki wybór preparatów dla różnych typów cery, które są łagodne w działaniu i mają delikatną nutę zapachową, świetnie komponującą się z innymi kosmetykami.

 

 

2018-12-28