Do czego służy łóżko rehabilitacyjne?

Jak sama nazwa wskazuje, łóżko rehabilitacyjne to produkt, który ma wspomagać rehabilitację osób ciężko chorych. Jest ono bardzo przydatne w wielu różnych sytuacjach. Każda osoba wymagająca posiadania takiego mebla może zdecydować się na zakup łóżka lub też na jego wypożyczenie. Łóżko używane można zakupić już w cenie tysiąca złotych. Jednakże jeśli ktoś wymaga zaawansowanych funkcji tego mebla, to ponoszony koszt będzie o wiele wyższy. Dlatego też większość osób decyduje się na wypożyczenie takiego łóżka.

Cel zakupu/wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego

Zasadniczo łóżko rehabilitacyjne przeznaczone jest dla osób ciężko chorych. Można się z tym meblem spotkać w szpitalach, ośrodkach sanatoryjnych, ośrodkach rehabilitacyjnych jak również w domach prywatnych. Podstawowymi celami zastosowania specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych jest:

  • zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta
  • zwiększenie komfortu pacjenta w procesie rekonwalescencji
  • usprawnienie opieki nad osobą chorą

Każde łóżko rehabilitacyjne wyposażone jest w kółka, dzięki którym można zachować mobilność. Z takim łóżkiem można swobodnie przejeżdżać w różne miejsca w pomieszczeniu, a także ustawiać go w różnych kierunkach. Ponadto każde łóżko jest wyposażone w specjalne poręcze, drewniane leże oraz oczywiście materac przeciwodleżynowy. Ten ostatni często kupowany lub wypożyczany jest oddzielnie.

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne

W dobie współczesnej największym powodzeniem cieszą się łóżka elektryczne. Dzięki możliwości sterowania różnymi funkcjami za pomocą pilota, osoba sprawująca opiekę, a nawet osoba chora może wykonać pewne czynności. Łóżka takie mają możliwość sterowania w różnych sekcjach. Mowa jest o sekcji ud, pleców, podudzia jak również sekcję zmiany wysokości.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych

Łóżka rehabilitacyjne to sprzęt, który zasadniczo jest wypożyczany, a nie kupowany. Przede wszystkim koszt wypożyczenia jest stosunkowo znacznie niższy niż w przypadku zakupu. Poza tym często okres, w którym takie łóżko jest niezbędne, nie jest bardzo długi (co nie jest regułą). Tym samym zakup takiego mebla nie zawsze jest zasadny ze względów ekonomicznych. Wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Oferują one różnorodny sprzęt, który odznacza się bardzo wysoką jakością. Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego wiąże się ze znacznym ułatwieniem. Zamawiając ten mebel, możemy liczyć na jego dostarczenie do domu, na jego montaż jak również na udzielenie stosownego instruktażu.

Łóżka rehabilitacyjne są zaliczane do podstawowego sprzętu rehabilitacyjnego. Ich jakość z czasem jest coraz wyższa, są one coraz doskonalsze i dają coraz większe możliwości. Poza tym znacząco ułatwiają one sprawowanie opieki nad osobą chorą. Udar mózgu, choroba Alzheimera czy też inne jednostki chorobowe powodujące niemożność samodzielnego poruszania się powodują, że dana osoba jest skazana na pozycję leżącą. Zapewnienie takiej osobie odpowiedniego łóżka, które będzie wspomagało proces rehabilitacji, jest czymś kluczowym, co może przyczynić się do zahamowania choroby lub też do całkowitego wyleczenia z niej. Wpis powstał we współpracy z serwisem Visamed.

 

 

2020-04-05