Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Na to istotne pytanie próbuje sobie obecnie odpowiedzieć wielu Polaków i wiele Polek, którzy stają na życiowym zakręcie.

Czasami życie jest naprawdę ciężkie – problemy rodzinne, finansowe czy związane z zawodem są nie do pokonania, nie mówiąc już o poważnych problemach zdrowotnych. To wszystko wpływa na samopoczucie, uczucie dowartościowania czy inne elementy, bez których jesteśmy narażeni na takie choroby, jak depresja. Czasami szybko wdrożone leczenie – w formie właśnie psychoterapii – gwarantuje poradzenie sobie z każdym życiowym problemem. Niezależnie od tego, jak wiele na nas spada.

 


Kim jest psychoterapeuta?


Psychoterapeuta to wykształcona, postronna osoba, która wie, jak słuchać i wie, jak wyciągać wnioski. Pomaga w ten sposób pacjentowi uporać się ze swoimi problemami. Zarówno tymi z przeszłości, jak i z teraźniejszości. Psychoterapia to w końcu samodzielna podróż w głąb siebie i swojej osobowości, tak w końcu zagmatwanej. Jesteśmy tylko ludźmi, ale problemy, z którymi się mierzymy, często przekraczają możliwości normalnej osoby dorosłej. Co w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie sami się  z nimi zmierzyć? Doskonale dobrana psychoterapia wręcz nas uratuje i pokieruje ku dobrym rozwiązaniom. Psychoterapeuta nam w tym pomaga – koordynuje i udziela fachowej pomocy, dostosowanej indywidualnie do pacjenta.

 


Skorzystaj z psychoterapii, gdy…


Jeżeli cokolwiek cię przerasta – nie czekaj. Udaj się do specjalisty, gdyż długotrwałe uczucie stresu, zdenerwowania i przygnębienia mogą negatywnie wpływać na psychikę i poczucie własnej wartości. Czujesz ogromny żal i pustkę? Nie zmierzysz się z tym samemu, jeżeli wiesz, że zbyt długo ten stan już trwa. Psychoterapia pomoże również wtedy, kiedy wątpisz w swoje umiejętności. Być może w tym czasie stoisz przed bardzo ważną, wręcz przełomową sytuacją. Może chcesz zmienić pracę lub kierunek studiów? A może nie radzisz sobie z problemami rodzinnymi, do których dodatkowo doszły problemy związane z życiem osobistym? Psychoterapia pomoże ci uporać się z każdym lękiem i strachem. Współczesna psychologia stosuje coraz lepsze i bardziej efektywne metody, które pozwolą ci wygrać z samym sobą. Pozwól sobie pomóc jedynie, udając się do specjalisty, który porozmawia z tobą, wesprze cię i wybierze najlepszy sposób leczenia i dialogu, który na pewno poprawi twoje samopoczucie. Jesteś tego w końcu warty, tak jak każdy człowiek!

Więcej informacji znajdziesz na stronie renomowanego wrocławskiego psychoterapeuty: Donata Kurpas

 

 

2019-07-23