Czego mężczyźni pragną w relacji z kobietami?

Istnieje wyraźny kontrast między tym, co dana płeć uważa za pożądaną przez płeć przeciwną, a tym, czego naprawdę pragnie płeć przeciwna. Zarówno kobiety, jak i ich partnerzy są przede wszystkim zwykłymi ludźmi i ich oczekiwania względem związku wcale nie muszą się od siebie tak bardzo różnić. Dowiedz się, co mężczyźni cenią w relacjach z kobietami!

Bardzo często przedstawicielom jednej płci wydaje się, że wie, czego oczekują przedstawiciele tej drugiej płci. Nie spełniając oczekiwań, zaczynają odczuwać gniew i frustrację spowodowaną nieumiejętnością stworzenia pięknego związku, opartego na partnerstwie i miłości. Czego pragną mężczyźni w związku?

1. Szczerość w komunikacji jest dla mężczyzn priorytetowa
 

Mężczyźni pragną kobiety, która odpowiada na pytania szczerze i z ufnością prosi o zaspokojenie swoich potrzeb. Kobiety, która dostrzega prawdę i mówi o niej wprost, pozostając przy tym miła. Szukają wybranek, potrafiących z nimi rozmawiać bez krytykowania ich i z zachowaniem troski o to, by każdy z partnerów czuł się szanowany. Kobietom wydaje się, że mężczyźni chcą, by były powściągliwe, milczały na temat swoich potrzeb, pragnień i nigdy o nic nie prosiły. Żyją w przeświadczeniu, że same powinny sobie poradzić ze swoimi problemami, bo ich partnerzy są dla nich niewystarczająco empatyczni i zbyt szorstcy. Niektóre nie pozwalają sobie na mówienie wprost o tym, co czują z obawy, że zostaną przez partnera odrzucone.

Wskazówka dla kobiet: Mężczyzna potrzebuje szczerej, odważnej komunikacji, bez gniewu czy krytykowania. Jednym ze sposobów na zainteresowanie go i zbudowanie z nim satysfakcjonującego związku jest nauczenie się, jak efektywnie przekazywać mu swoje zdanie w różnych kwestiach i rozmawiać z nim o tym, czego potrzebujesz.


2. Mężczyźni szukają samowystarczalnych i pewnych siebie kobiet


Mężczyźni pragną, by kobiety wybierały ich z potrzeby, a nie z desperacji  materialnej, czy emocjonalnej. Chcą czuć się potrzebni swoim partnerkom, przy jednoczesnym zachowaniu przez nich własnej tożsamości. Kobieta ma być aktywna i niezależna, posiadać własne grono przyjaciół i zainteresowania. Z drugiej strony, bardzo cenią czas spędzony z ukochanymi. Kobiety myślą, że mężczyźni nie chcą czuć się potrzebni. Wydaje im się, że przebywanie razem jest dla nich zbędne. Boją się, że gdy zasygnalizują swojemu mężczyźnie jak bardzo jest dla nich ważny, on odwróci się i ucieknie.


Wskazówka dla kobiet: Mężczyźni chcą tego, czego kobiety - partnera kompletnego. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na przyciągnięcie partnera do siebie i zbudowanie z nim dynamicznie rozwijającego się związku jest stworzenie własnego, satysfakcjonującego życia, dającego ci spełnienie i radość.


3. Mężczyźni pragną związku pozbawionego manipulacji


Mężczyźni nienawidzą manipulacji w każdej formie. Nie chcą być zmuszani do czytania w myślach partnerki, interpretowania jej sygnałów, czy posuwania się w relacji dalej, gdy nie są na to gotowi. Mówią stanowcze „nie” manipulowaniu poprzez obwinianie ich o wszystko, co nie wychodzi. Nie zamierzają stać na przegranej pozycji. Kobietom wydaje się, że mężczyźni lubią ograniczać komunikację do minimum, więc jedynym środkiem, jakim można na nich oddziaływać, jest manipulacja. Sądzą, że mężczyźni potrzebują ciągłego przypominania im o tym, że związek musi się rozwijać. Uważają, że ich partnerzy nie chcą i nie cenią pochwał oraz słów uznania, więc jedynym sposobem na przekazania im czegoś jest krytyka.


Wskazówka dla kobiet: Mężczyzna nie będzie tolerował manipulacji przez dłuższy czas. Aby przyciągnąć go do siebie i stworzyć z nim piękny związek, naucz się bez wahania pytać i prosić o to, czego potrzebujesz w każdej dziedzinie życia. Musisz liczyć się z tym, że może potrzebować czasu na podjęcie poważnych życiowych kroków. Doceniaj go i chwal najczęściej jak się da.

4. Mężczyźni pragną rozwoju i odpowiedzialności


Mężczyźni poszukują partnerek, które potrafią śmiać się z samych siebie, mają odwagę i są silne. Pragną kobiet, które dostrzegają swój wkład w rozwój związku i poczuwają się do niego. Ich partnerka musi być stabilna emocjonalnie, chcieć się rozwijać i brać odpowiedzialność za swoje odczucia. Kobietom wydaje się, że mężczyznom zależy tylko na dobrej zabawie i nie są zainteresowani polepszaniem jakości związku, a tym bardziej rozwojem osobistym.  Myślą, że mężczyźni pragną supermodelek i nigdy nie zastanawiają się nad tym, czy ich kobieta jest dojrzała emocjonalnie, życzliwa, wspierająca i kochająca.


Wskazówka dla kobiet: Mężczyźni pragną partnerek dojrzałych emocjonalnie. Dojrzałość nie oznacza braku emocji, tylko umiejętnego obchodzenia się z nimi. Aby przyciągnąć do siebie wspaniałego mężczyznę i stworzyć z nim długotrwały związek, naucz się brać odpowiedzialność za swoje emocjonalne reakcje i ich ekspresję.


5. Mężczyźni potrzebują wierności i zaangażowania w związek


Wierność to absolutna konieczność. Mężczyźni pragną, by ich kobieta nie wędrowała wzrokiem za innymi, tylko potrafiła całym sercem zaangażować się w związek. Wielu definiuje zaangażowanie jako wierność połączoną z chęcią pracy nad wspólną relacją. Kobiety sądzą, że mężczyznom chodzi tylko o seks i po skończonej przygodzie odejdą od nich do innej. Są przekonane o tym, że partner nigdy w stu procentach nie uwierzy w ich wierność. Według nich faceci nie chcą pracować nad związkiem, a kiedy zaczyna się psuć, uciekają.


Wskazówka dla kobiet: Może okazać się dla ciebie niespodzianką to, że mężczyźni tak samo brzydzą się niewiernością w związku, jak kobiety. Wcale nie uważają, że zdrada to głównie domena przedstawicieli ich płci. Mają świadomość, że zdrowy związek opiera się na zaufaniu i bez niego wspólne życie nie ma w ogóle sensu.


6. Mężczyźni pragną kobiet, które wiedzą jak ich traktować


Wiele kobiet traktuje mężczyzn w sposób, który zmniejsza ich poczucie własnej wartości. Oni natomiast potrzebują od partnerek pochwał i doceniania. Zależy im na tym, by kobiety uznawały ich za świetnych facetów, których kochają i cenią. Kobiety uważają natomiast, że partnerzy ich nie potrzebują, tak samo jak wsparcia, czy pochwał. Wydaje im się, że mężczyźni nie dbają o wiele kwestii istotnych dla nich, dlatego często krytykują swoich partnerów. Krytyka może być jednym ze sposobów na wyrażenie żalu.


Wskazówka dla kobiet: Mężczyźni potrzebują uznania z naszej strony. Nauczenie się doceniania ich zamiast pouczania i krytykowania jest jednym z najsilniejszych narzędzi budowy wspaniałego związku.

 

Jeśli chcesz poznać stanowisko kobiet w tej kwestii, to zapraszamy na stronę O Czym Szepczą Kobiety.

 

 

2018-03-29