Jak pozbyć się przedwczesnego wytrysku?

Świat jest pełen mężczyzn, którzy minimum raz w życiu osiągnęli wytrysk zbyt wcześnie. Jeśli problem zdarza się często, to warto udać się do specjalisty. Przed wizytą u seksuologa lub psychiatry można też pewnie jednorazowo spróbować jakiejś domowej metody na rozwiązanie problemu. Niesie to ze sobą jednak określone konsekwencje.

Przedwczesny wytrysk to popularny problem, z którym boryka się wielu mężczyzn podczas współżycia. Sytuacja niefortunnego dochodzenia do orgazmu dotyczy osób w różnym wieku. Przyczyny przedwczesnego wytrysku również są najróżniejsze i wynikają z wrodzonych cech układu nerwowego, przebytych wcześniej schorzeń lub też osobistych czynników psychologicznych.

Narastająca frustracja mężczyzny dotyczy przede wszystkim faktu, że nie jest on w stanie prawidłowo zaspokoić potrzeb swojej partnerki. Niestety, fiksowanie się na problemie może jeszcze go wzmocnić. Bez względu na przyczynę przedwczesnego wytrysku to nawet jednorazowy problem może spowodować psychologiczną blokadę, które nie pozwoli mężczyźnie na kolejne zbliżenie z ukochaną kobietą. Wiąże się to z przeświadczeniem, że nieudolny kochanek zawiódł swoją kobietę oraz z faktu, że kobieta w takiej sytuacji bierze winę na siebie, czując się nieatrakcyjną seksualnie. Tak zaczyna się spirala błędów, które mogą pomóc rozwiązać nam tylko specjaliści…

 

Jeśli przedwczesny wytrysk stał się normą, to niezadowolenie po stronie obojga partnerów może czasami prowadzić do konfliktów w związku, a nawet rozpadu związku, małżeństwa, czy przyjaźni.

Tymczasem często jest to problem do szybkiego rozwiązania, a seks znowu może nieść ze sobą dawkę ogromnej satysfakcji. Dlatego warto udać się do seksuologa lub psychiatry. Można przed pójściem do specjalisty poeksperymentować i próbować opóźniać wytrysk dostępnymi współczesnej nauce metodami.

 

Na forach internetowych można znaleźć wskazówki polegające na stosowaniu samemu metod opartych o ćwiczenia „start-stop” i „uciskanie”. Niektórzy chwalą sobie takie praktyki, jednak specjaliści medyczni nie są nimi zbyt zachwyceni. Metody te dają zazwyczaj krótkotrwałe efekty i nie są skuteczne w większości przypadków.

 

Inną metodą jest masturbacja uprawiana przed stosunkiem. Również nie jest zbyt efektywna. Regularna masturbacja może czasami negatywnie wpływać na jakość seksu partnerskiego i sprowadzać się jedynie do zmęczenia organizmu. Jednak niektórzy mężczyźni uznają metodę masturbacji przed stosunkiem za praktyczne rozwiązanie ich problemów w czasie seksu.

 

Prostą metodą jest użycie specjalnych prezerwatywy, które zawierają antyseptyki, w wielu przypadkach przedłużające stosunek płciowy. Na podobnej zasadzie działają maści używane domiejscowo, czy też aerozole znieczulające. Jednak podobnie jak w pozostałych przypadkach i te metody mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Używanie substancji z antyseptykami może wiązać się z ryzykiem przedawkowania, co wywoła osłabienie doznań seksualnych u obojga partnerów.
 
Najskuteczniejsza okazuje się wizyta u seksuologa lub psychiatry. Bo efektywną metodą powstrzymywania przedwczesnego wytrysku jest leczenie farmakologiczne. Jednak odpowiedni lek powinien dobrać nam specjalista.

Preparaty na przedwczesny wytrysk są lekami na receptę i powinny być przepisane przez specjalistę. W innym wypadku, próba doraźnej pomocy może zakończyć się niefortunnym pogorszeniem stanu zdrowia.

Jednak problemy seksualne uznawane są za tematy tabu. Bo stereotypy głoszą, ze prawdziwy mężczyzna nie może mieć problemów seksualnych. Dlatego wielu mężczyzn boi się spotkania ze specjalistą medycznym, a internet pełen jest reklam dziwnych specyfików, mających skutecznie zapobiegać przedwczesnemu wytryskowi podczas stosunku. Zdecydowanie lepiej jest jednak przełamać swój strach, udać się do specjalisty i zdecydować się na terapię skutecznymi oraz bezpiecznymi dla zdrowia preparatami, które są dostępne między innymi na stronie https://www.aptekakamagra.pl.

W licznych przypadkach przedwczesnego wytrysku terapia prowadzona przez specjalistę przynosi pozytywne rezultaty w krótkim czasie. Stosowanie terapii farmakologicznej pod nadzorem lekarza można zawsze wzmocnić efektem psychoterapii. Nie bójmy się rozwiązywać swoich problemów!

 

 

2015-08-02