Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Postaw na catering dietetyczny!

Nowy rok – to nowa ja! Która z nas z tym jakże optymistycznym okrzykiem nie weszła w nowy rok? Mija jednak czas, nadchodzi połowa lutego i nasza samodyscyplina często okazuje się zawodna. Co z naszą dietą i aktywnością fizyczną?

Większość kobiet wraz z nadejściem stycznia obiecuje sobie zmiany. Większość z tych zmian dotyczy odchudzania. O ile na początku roku wszystko wydaje się piękne i proste do zrealizowania, o tyle już w połowie lutego boleśnie zderzamy się z rzeczywistością – nadal podjadamy niezdrowe przekąski, objadamy się czekoladą i batonikami, nie ćwiczymy tak często, jak sobie obiecywałyśmy.

 

Pierwsza reakcja to wyrzuty sumienia, że znowu nie wyszło, ale i wymówki usprawiedliwiające nasze lenistwo. W ostateczności zdarza nam się machnąć ręką i wrócić do starych nawyków. I kolejny rok upływa bez żadnych zmian. Brzmi znajomo? Badania pokazują, że chętnie czynimy postanowienia noworoczne, bo przychodzi nam to dość łatwo, ale mimo obietnic, nie wdrażamy ich w życie. Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych?

 

Tabula rasa – zaczynamy od nowa

Najgorsze, co możemy zrobić to wyznaczyć nowe postanowienia na podstawie ubiegłorocznej porażki. Poczucie winy nie jest dobrym wsparciem, a już na pewno nie jest motywujące. Zapomnij więc, że coś kiedyś nie wyszło i skup się na tym, co przed tobą. Oczyść głowę i wypełnij ją nową energią i optymizmem, które pomogą Ci w dalszej drodze.

 

Nie fantazjuj – spisz realne cele

Kiedyś uważano, że wizualizowanie celów to najlepsza droga do spełnienia marzeń. Dzisiejsze badania naukowe pokazują, że takie snucie fantazji obniża prawdopodobieństwo sukcesu. Po co się starać, kiedy nasz mózg poprzez fantazjowanie dostarczył nam już satysfakcji? O wiele lepiej sprawdzają się rzeczywiste i bardzo konkretne działania. Usiądź więc wygodnie i spisz na kartce swoje oczekiwania, np. do lata schudnę 4 kg. Obok napisz, co dzięki temu zyskasz. W ten sposób twój mózg poczuje się bardziej zobowiązany do ich realizacji, a ty sama będziesz dokładnie wiedziała co chcesz osiągnąć.

 

Metoda małych kroczków

W realizowaniu noworocznego celu lepiej trzymać się przysłowia „nie od razu Rzym zbudowano” niż rzucać się na głęboką wodę. Większy sukces osiągniesz stosując metodę małych kroków – bez pośpiechu i niepotrzebnej presji. Jeśli weźmiesz na siebie zbyt dużo, szybko się zniechęcisz.

 

Prawdą jest, że mniejsze cele są łatwiejsze w realizacji. W ich przypadku szybciej widać efekty co oczywiście dodatkowo motywuje. Zawsze wyznaczaj sobie cele, które znajdują się na wyciągnięcie ręki. Gdy im sprostasz, wyznacz kolejne. Zamiast więc postanowić sobie: do lata schudnę 10 kilogramów, powiedz sobie: w miesiąc zrzucę 1-2 kg. Dzięki temu łatwiej dostrzeżesz realną możliwość osiągnięcia zamierzonego celu.

 

Zmień podejście do diety

Metoda małych kroków dotyczy również diety. Zamiast z dnia na dzień wyrzucać z menu ulubione łakocie, stopniowo je ograniczaj. Jednocześnie wprowadzaj zdrowe nawyki, zaczynając od jednego prostego nawyku na tydzień, np. zamiast podjadania paluszków i chipsów podczas oglądania telewizji, zacznij podjadać marchewkę.

 

Zanim całkowicie wyeliminujesz nawyk podjadania, będziesz przynajmniej podjadać przekąski, które nie będą ci szkodzić. W ten sposób twój organizm nie dozna szoku, a ty dzięki temu dłużej wytrwasz w nowych postanowieniach. W stresujących sytuacjach sięgasz po czekoladę? Może zamiast tego wybierz się na krótki spacer? Z czasem nowe nawyki wejdą ci w krew i zdrowsze działania będziesz podejmować bezrefleksyjnie.

 

Poszukaj wsparcia i pomocy

Wiesz, że sama nie dasz rady wytrwać w postanowieniach? Zaangażuj w nie swoich bliskich. Nic tak nie motywuje jak wsparcie osób postronnych. Na pewno łatwiej ci będzie wytrwać w nowym, jeśli będziesz miała doping bliskich. A jeśli zaangażują się oni w zmianę stylu życia, wówczas pójdzie jeszcze prościej. 

 

Nie masz czasu na zdrowe gotowanie? Wybierz catering dietetyczny

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są diety pudełkowe. Jako, że smukłe kształty „robi się” w kuchni, catering dietetyczny jest prawdziwym wybawieniem dla osób zapracowanych oraz tych, które nie do końca sobie radzą z planowaniem zdrowego i odpowiednio kalorycznego jedzenia.

 

Wiele osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami nie ma pojęcia o zasadach związanych z odżywianiem. Stąd podejmowane próby schudnięcia często kończą się porażką. Nie widząc efektów, szybko się zniechęcamy i wracamy do starych nawyków. Catering dietetyczny sprawia, że osoba walcząca o smuklejsze kształty każdego dnia je tylko to, co pomoże jej osiągnąć cel. Diety pudełkowe komponowane są przez specjalistów od zdrowego odżywiania, tak więc decydując się na taką dietę możesz mieć pewność, że twój cel zostanie osiągnięty.

 

Diety pudełkowe – zalety

Mówi się, że diety pudełkowe to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią gotować, nie wiedzą jak planować codzienne posiłki lub po prostu nie mają na to czasu. Ale dieta pudełkowa to także coś więcej. Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu. Nie musisz go tracić na wymyślane poszczególnych posiłków, nie musisz jeździć na zakupy i stać godzinami nad garnkami. Poza tym, taka dieta to duży komfort psychiczny. Nie musisz liczyć kalorii i wiecznie się zastanawiać, czy aby na pewno jesz dobrze i czy dostarczasz organizmowi odpowiednich składników.

 

Diety pudełkowe to dziś najlepsze wsparcie przy odchudzaniu. Dzięki gotowej diecie łatwiej ci będzie wytrwać w postanowieniu i tym samym szybciej osiągniesz zamierzony cel. 

 

Czym dokładnie jest catering dietetyczny?

To nic innego, jak odpowiednio zbilansowana i spersonalizowana dieta w postaci kilku posiłków, którą firma specjalizująca się w cateringu dietetycznym każdego dnia dostarcza nam pod same drzwi. Prawda, że brzmi wygodnie? Jedyne, co musimy zrobić to otworzyć pudełko, podgrzać lub nie posiłek i zjeść go z uśmiechem. A zaoszczędzony czas można przeznaczyć na coś innego, np. aktywność fizyczną.

 

Zamiast stać w kuchni, możesz więc pobiegać lub pójść na siłownię. Dieta pudełkowa z dowozem to także pewność, że spożywane posiłki przystosowane są do twojego stylu życia, zapotrzebowania energetycznego i upodobań. Co ważne, wszystkie posiłki mają idealnie odmierzone proporcje składników odżywczych oraz liczbę kalorii. Catering dietetyczny - dostępny już nie tylko w Warszawie ale i wielu innych miastach - możesz zamówić na tydzień, dwa, trzy lub od razu na cały miesiąc – z weekendami włącznie lub bez weekendów.

 

 

2019-02-24