Polisa zdrowotna – dlaczego warto ją mieć?

Większość z nas posiada ubezpieczenie zdrowotne z tytułu wykonywanej umowy o pracę. Nie wszyscy jednak posiadają taką umowę, jak również samo ubezpieczenie nie gwarantuje wiele – korzystanie z pomocy medycznej w Narodowym Funduszu Zdrowia bywa kłopotliwe.

Właśnie dlatego warto samemu zatroszczyć się o dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Możemy w ten sposób zapewnić sobie szybką i przyjemną opiekę medyczną – bez kolejek, utrudnień i z czasem wizyty adekwatnym do naszego problemu.


Po co nam polisa zdrowotna?


Skoro posiadamy ubezpieczenie zdrowotne – po co nam prywatna polisa? Warto się temu przyjrzeć dokładniej.

 

Każdemu z nas zdarza się zachorować, szczególnie w sezonie zimowym. W takiej sytuacji potrzebujemy zwolnienia lekarskiego, dobrze dobranych leków i kilka dni odpoczynku.


Udajemy się do najbliższej przychodni NFZ, bardzo często już z gorączką, gdzie dowiadujemy, że najbliższa wizyta u lekarza możliwa jest pojutrze. Czujemy się fatalnie, jednak nie mamy siły sprawdzać, jak sytuacja ma się w innych przychodniach. Idziemy zatem do prywatnego gabinetu, co kosztuje nas ok. 150 – 200 zł. Dodatkowo ponosimy koszt leków lub antybiotyków.

 

W przypadku wizyty u specjalisty zmuszeni jesteśmy iść do lekarza pierwszego kontaktu, odczekać swoją kolejkę, odebrać skierowanie do konkretnego lekarza, po czym najczęściej dowiadujemy się, że wizyta u specjalisty możliwa jest dopiero za kilka miesięcy. Czy nasze dolegliwości zaczekają do tego czasu? Raczej nie.

 

Sytuacja wcale nie musi tak wyglądać – możemy zapewnić sobie darmowe wizyty u lekarza nawet tego samego dnia, gdy zajdzie taka potrzeba. Oczekiwanie na wizytę u specjalisty to maksymalnie kilka dni roboczych i nie jest wymagane skierowanie. Wizyty możemy umówić przez internet, dzięki czemu nie musimy dzwonić na wiecznie zajęty numer do przychodni, jak również nie musimy umawiać się osobiście, co wciąż praktykuje wiele publicznych przychodni.

 

Polisa zdrowotna najczęściej oferuje szybki dostęp do opieki medycznej, jak również możliwość skorzystania z pomocy w placówkach na terenie całej Polski. Nie musimy zatem obawiać się, że jesteśmy przypisani do konkretnej placówki czy sieci przychodni – bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe współpracują również z tymi mniejszymi prywatnymi przychodniami.


Oprócz szybkich wizyt u lekarza – możemy skorzystać z darmowych badań diagnostycznych, co jest również bardzo ważne. Przychodnie coraz częściej nie wykonują badań we własnym zakresie lecz zlecają je firmom zewnętrznym, co oznacza, że pomimo posiadanego ubezpieczenia – musimy zapłacić za wykonane badania. W przypadku polisy zdrowotnej – ten koszt nam odpada, badania wykonamy darmowo.


Warto więc wziąć pod uwagę ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, które na przyszłość wiele nam ułatwi.


Dla kogo polisa jest dobrym rozwiązaniem?


Wydawać by się mogło, że polisa zdrowotna będzie najlepsza decyzją dla osób, które mają już jakieś problemy zdrowotne, wymagające regularnych wizyt u specjalisty (np. alergia, problemy skórne, chora tarczyca, astma).


Jednak każdy z nas przytrafiają się problemy zdrowotne – warto więc mieć zapewnioną wysoką jakość pomocy medycznej, bez kolejek i długiego oczekiwania na wizytę.


Koszt polisy zdrowotnej – od 40 zł rocznie


Jeśli zastanawiamy się ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy być spokojni, ponieważ nie jest to koszt, którego nie jesteśmy w stanie ponieść.


Dla porównania – warto wiedzieć ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne z tytułu zatrudnienia na umowę o pracę. Jest to miesięcznie aż 9% naszego wynagrodzenia. To całkiem spora kwota, która niestety nie gwarantuje nam dobrej opieki medycznej.


Prywatna polisa na życie nie musi kosztować aż tyle – ceny zaczynają się od ok. 40 zł rocznie! Przykładowo w Prudential koszt ubezpieczenia to 40 zł na rok, Axa Assistance oferuje polisę za 43 zł rocznie, z kolei w cenie 50 zł oferuje dostęp do droższych badań, jak np. rezonans magnetyczny.


Warto porównywać ceny oraz oferty i ich zakres. Zastanówmy się jakiej ochrony potrzebujemy, które aspekty ubezpieczenia zdrowotnego najbardziej nas interesują (specjalistyczne badania, szeroki wybór lekarzy specjalistów, ilość placówek).
Dobrze dobrana polisa zdrowotna zapewni nam wiele korzyści, a problemy zdrowotne to trudny okres dla każdego z nas – warto więc, byśmy mogli liczyć na czyjeś wsparcie.


 

 

 

2019-02-16