O czym pamiętać podczas wybierania perfum?

Niektórzy przywiązują się do jednego zapachu, który z czasem staje się ich znakiem rozpoznawczym, inni wolą eksperymentować i mieć w swojej kolekcji kilka flakonów, żeby móc dobierać perfumy zależnie od nastroju i okazji. Czy tego chcemy czy nie, zapach jest naszą wizytówką. Poza wyglądem i ubiorem, jest również jedną z pierwszych rzeczy, które , wpływają na to, jak oceniają nas inni ludzie. To, jak pachniemy, może wpłynąć na to, jakie wrażenie zrobimy podczas pierwszej randki, czy spotkania z partnerem biznesowym.

Mając świadomość, jak ważną rolę w naszym życiu społecznym odgrywa zapach, zaczynamy się stresować wyborem nowych perfum: czy będą odpowiednie, czy nie będą zbyt intensywne? Czym się kierować podczas wybierania perfum, żeby nie popełnić żadnej gafy? Jak wybrać najlepsze perfumy?Do your research
 

Krok nieobowiązkowy, ale warto poświęcić chwilę i przed zakupami wejść na stronę sklepu, który chcemy odwiedzić, żeby sprawdzić ofertę. Warto zanotować sobie nazwy perfum dostępnych w preferowanym przez nas przedziale cenowym, żeby na miejscu uniknąć łamiących serce sytuacji, kiedy to zakochamy się w zapachu z pierwszego z brzegu stoiska, który okaże najdroższym flakonem w perfumerii.
 


Saute
 

Przed wyprawą na perfumowe zakupy dobrze jest unikać kosmetyków o intensywnym zapachu - tego dnia rezygnujemy z balsamu do ciała, intensywnie pachnącej odżywki do włosów, no i oczywiście z dotychczas używanych perfum!
 


Im wcześniej, tym lepiej
 

Dobrze jest wybrać się na zakupy jak najwcześniej, żeby w ciągu dnia mieć możliwość sprawdzenia, czy testowany przez nas zapach podoba nam się również po kilku godzinach noszenia.
 


Mniej znaczy więcej
 

Chociaż perfumerie kuszą nas niezliczoną ilością flakonów o niezwykłych kształtach i barwach, warto zachować zdrowy rozum i nie starać się powąchać wszystkich dostępnych na miejscu próbek. Dobrze jest trzymać się przygotowanej wcześniej listy (patrz punt 0) lub na miejscu wybrać kilka zapachów i spryskać nimi dostępne w perfumeriach próbniki. Gdy zdecydujemy się na jeden, dwa zapachy, spryskajmy nimi nadgarstki lub skórę w zgięciach łokci.
 


Daj sobie czas
 

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie perfum, dobrze jest odczekać kilka godzin i sprawdzić, jak zapach rozwinął się na skórze i które nuty są najbardziej wyczuwalne po upływie czasu. Jeśli zależy nam na trwałości perfum, dobrze jest poczekać do wieczora, żeby sprawdzić jak długo zapach utrzymuje się na skórze.
 


Droga wolna!
 

Jeśli perfumy spełniają wszystkie nasze kryteria (intensywności, trwałości, ceny) i jesteśmy zadowoleni z wyboru, czas do wrócić do sklepu i udać się do kasy!

PS: A co jeśli nie jesteśmy fanami zakupów stacjonarnych? Nic straconego! Za niewielką cenę można kupić w internetowych perfumeriach próbki o niewielkiej pojemności, które dają możliwość przetestowania zapachów w czasie codziennego użytkowania. Warto też sprawdzić, czy ceny wybranych przez nas perfum nie są atrakcyjniejsze w internecie.
 

 

 

2019-08-26