Oczyszczanie twarzy. Czego jeszcze nie wiesz?

To niby prosta sprawa – wystarczy ją umyć. Jednak z oczyszczaniem twarzy nie jest tak prosto. Aby zachować jak najdłużej zdrową, jędrną i wolną od niedoskonałości skórę, musisz traktować ją w specjalny sposób. Jej mycie to ważny punkt codziennej pielęgnacji.

Właściwe mycie twarzy – czemu jest takie ważne?

Jeśli masz cerę, która jest skłonna do przesuszania się lub przetłuszczania, a także szczególnie delikatną, zwykłe zabiegi – typu mycie twarzy mydłem z wodą – mogą być zgubne w skutkach. Twoja skóra powinna być odpowiednio pielęgnowana już od samego początku i podczas najbardziej podstawowych porannych i wieczornych czynności. Oczywiście – możesz umyć się mydłem z wodą, ale potem konieczne jest zrównoważenie cery. Codzienne oczyszczanie twarzy wpływa na pH skóry i albo zapewnia jej odpowiednią ochronę albo zaburza jej własną odporność.

Co należy zrobić po zwykłym umyciu twarzy wodą z mydłem?

Nie musisz używać specjalnego płynu, żelu czy mleczka do mycia twarzy, ale jeśli chcesz oczyścić skórę za pomocą zwykłej wody i mydła (koniecznie jednak naturalnego), wiedz, że powinnaś przywrócić cerze prawidłowe pH. Co to oznacza? Po umyciu skóra utraci najpewniej swoje naturalne lekko kwaśne pH i jeśli nie przywrócisz jej go, będzie bardziej narażona na szereg szkodliwych czynników, a także może albo się przetłuszczać albo być wyjątkowo sucha i podrażniona. Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest tonik.

 

Tonik do twarzy zrównoważy cerę

Ten kosmetyk jest więc nieodzowny w odpowiednim oczyszczaniu skóry twarzy. Możesz znaleźć różne jego wersje i tak, jak podane powyżej, używać go po zwykłym myciu za pomocą mydła i wody, lub sięgnąć po taki, który pomoże Ci pozbyć się także makijażu. Korzystanie z kosmetyków 2 w 1 w przypadku mycia twarzy może być dla niej zbawienne – zbyt duża ilość preparatów może również zaburzyć jej zdrową kondycję i wygląd. Nieodpowiednio dobrane kremy czy podkłady obciążają skórę, zatykając pory, co prowadzi do występowania zaskórników i miejsc zapalnych.

Odpowiednie zmywanie makijażu

Bardzo ważnym etapem oczyszczania twarzy, jest zmywanie make-upu. Wykonuj tę czynność za pomocą odpowiednich kosmetyków, np. Demaquillant tonic express Dwufazowy preparat do demakijażu twarzy, przeznaczony do każdego typu cery marki Clarins. Ten kosmetyk 2 w 1 jednocześnie dokładnie oczyści skórę z nałożonych na nią preparatów i zrównoważy jej pH, przygotowując do odpowiedniej regeneracji i wchłaniania składników aktywnych obecnych np. w kremie na noc, który stosujesz.

 

Używaj łagodnych kosmetyków do mycia

I najlepiej – miękkiej wody. Szczególnie ma to znaczenie, jeśli Twoja cera jest sucha. Możesz także wypróbować koreański styl oczyszczania twarzy – olejem. Dla niektórych osób, nawet tych z cerą tłustą i mieszaną, to bardzo dobry sposób na odpowiednią pielęgnację skóry. Kosmetyki, których używasz do codziennego oczyszczania twarzy powinny być łagodne i nie zawierać drażniących, ani sztucznych substancji.

 

 

2018-02-01