Problemy ze wzwodem da się rozwiązać

Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że kłopot z erekcją jest czymś naturalnym - dotykają przedstawicieli płci męskiej w każdym wieku oraz w różnych sytuacjach. Nie ma na świecie mężczyzny, który choć raz w całym swoim życiu nie doświadczyłby problemów ze wzwodem. Bardzo ważną kwestią jest to, aby reagować w razie takich kłopotów i szukać ich rozwiązania u lekarza, nie zaś na forach internetowych.

Jednorazowe, występujące sporadycznie zaburzenia erekcji są problemem, który dotyka wszystkich mężczyzn. Częstsze i bardziej poważne kłopoty, które powodują niepełny wzwód i uniemożliwiają zbliżenie w ponad 70% sytuacji przez okres dłuższy, niż miesiąc mogą być wywołane poważniejszymi problemami. Mimo tego, tylko niewielki odsetek mężczyzn decyduje się na pójście ze swoim kłopotem do lekarza. Większość stara się radzić sobie z nim samodzielnie, co niestety może prowadzić nawet do zaostrzenia problemu, a także zagrożenia życia i zdrowia mężczyzny.

Przyczyny problemów z erekcją

Aby móc walczyć z problemami z erekcją, konieczne jest przede wszystkim poznanie ich przyczyny. W razie występowania takich problemów w większej liczbie przypadków, nie należy samodzielnie sięgać po farmakoterapię bez recepty. Może to sprawić, że efekty będą tymczasowe, ale sam problem znacząco się pogłębi. Co więcej, tabletki tego rodzaju mogą spowodować poważne problemy zdrowotne, zwłaszcza jeśli mężczyzna przyjmuje leki na miażdżycę czy nadciśnienie.

Na początek dobrze jest rozróżnić przyczyny braku wzwodu na psychologiczne oraz fizyczne. Te pierwsze mogą wynikać w obecnych czasach przede wszystkim z bardzo dużego natężenia długotrwałego stresu, który towarzyszy życiu każdego człowieka. Mężczyzna, który jest narażony na długotrwały, silny stres, a także dużo pracuje i nie ma czasu na relaks, może nie tylko mieć kłopoty ze wzwodem, ale również odczuwać zupełny spadek libido i niechęć do jakichkolwiek zbliżeń.

Paradoksalnie, również nawet jednorazowy brak wzwodu może wywołać problemy psychologiczne, które nie pozwolą mężczyźnie na zbliżenie z ukochaną kobietą. Wynika to przede wszystkim z przekonania, że mężczyzna zawiódł swoją kobietę, a także z faktu, że kobieta w takiej sytuacji przyjmuje winę na siebie, czując się nieatrakcyjną. W poważnych sytuacjach tego rodzaju najlepiej może pomóc po prostu psycholog czy seksuolog, który spotka się z parą.

Na problemy ze wzwodem mogą narzekać mężczyźni, którzy mają za wysoki poziom cholesterolu, miażdżycę czy problemy z prostatą. W takich przypadkach zazwyczaj podaje się leki, których skutkiem ubocznym mogą być problemy ze wzwodem. Co ciekawe, odpowiednio przeprowadzona terapia w kierunku zmniejszenia poziomu cholesterolu czy zabieg udrożniający tętnice w obrębie obręczy biodrowej, mogą przywrócić pełną sprawność mężczyźnie w każdym wieku.

Leczenie braku wzwodu

Trzeba wiedzieć, że leczenie braku wzwodu stosuje się dopiero wówczas, gdy problem faktycznie staje się problemem. W przypadku jednorazowych kłopotów w sypialni, najlepiej jest po prostu szczerze porozmawiać z partnerem na temat obaw, które mogą wywoływać problemy ze wzwodem w przyszłości. Jest to istotne dla obojga partnerów. W przypadku niepełnego wzwodu można stosować dodatkowe urozmaicenia w sypialni, które pozwolą pobudzić mężczyznę do zbliżenia. Gdy to nie pomaga, warto odłożyć zbliżenie na inną okazję.

W innych przypadkach konieczne jest zdiagnozowanie podstawy problemu, aby możliwe było jego wyeliminowanie. Zazwyczaj pozwala to na zaniknięcie problemów i powrót do całkowitego zdrowia. To ostatnie może okazać się jednak niemożliwe przy stanach nowotworowych prostaty, zwłaszcza bardzo zaawansowanych. Również pacjenci z silną miażdżycą, która nie pozwala już na wykonanie czyszczenia z blaszki miażdżycowej tętnic, mogą mieć problem z powrotem do sprawności. W większości przypadków stosowana terapia przynosi rezultaty, a prowadzenie terapii farmakologicznej nie przeszkadza w stosowaniu leków wzmagających sprawność seksualną - o ile leki te dobierze lekarz.


Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj na BezErekcji.pl

 

 

2015-07-29